Ukraińcy reagują na nagranie rozstrzelania ukraińskiego żołnierza. "Bohaterom Chwała!"

Po opublikowaniu nagrania, na którym widać jak rosyjski żołnierz strzela do nieuzbrojonego ukraińskiego wojskowego, miliony Ukraińców zaczęło spontanicznie odpowiadać poległemu ukraińskiemu bohaterowi na jego powiedzenie "Chwała Ukrainie" słowami "Bohaterom Chwała".
Zobacz wideo

27-letnia Eugenia powiedziała w poniedziałek w rozmowie z PAP: "po obejrzeniu tego strasznego nagrania publikując na swoim profilu na Facebooku te dwa słowa chciałam, by zabity przez rosyjskich najeźdźców ukraiński żołnierz z zaświatów usłyszał, że ktoś mu odpowiedział".

Dodała, że po kilku minutach zobaczyła, iż nie jest osamotniona i zobaczyła już setki podobnych wpisów. "Wzruszyłam się. Najbardziej rozczula mnie to, że nie potrzebujemy opatrywać w komentarze swoich wpisów, bo każdy wie o co chodzi i wiele osób czuje, że musi odpowiedzieć poległemu Bohaterowi" - powiedziała Eugenia.

Ukraiński artysta Nikita Titow odreagował nagranie obrazem, na którym widnieją te dwa słowa – "Bohaterom Chwała" a w miejscu litery "O" można zobaczyć sylwetkę zabitego przez rosyjskich żołnierzy Ukraińca. Obraz ten szybko stał się popularny wśród ukraińskich użytkowników Facebooka, Twittera i Instagramu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński również umieścił na swoim Twitterze post bez dodatkowych komentarzy: "Bohaterowi Chwała! Bohaterom Chwała! Chwała Ukrainie! Znajdziemy zabójców".

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM