Eksplozje w Kijowie i innych regionach Ukrainy. Zginęła co najmniej jedna osoba

O świcie w Kijowie i innych rejonach Ukrainy doszło do kilku eksplozji, poinformowało wojsko. "Zestrzelono 29 z 30 rosyjskich rakiet manewrujących" - przekazało dowództwo ukraińskich sił powietrznych. W wyniku rosyjskiego ostrzału zginęła co najmniej jedna osoba.
Zobacz wideo

W wyniku rosyjskich ataków, do jakich doszło nad ranem, zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie zostały ranne. Doszło do tego w Odessie, na południu Ukrainy, gdzie rosyjski pocisk trafił w obiekt przemysłowy. W Kijowie odłamki rakiet spowodowały pożar garaży i uszkodziły zaparkowane na ulicach samochody

"Atak na stolicę trwa. Nie opuszczajcie schronów podczas alarmu lotniczego!" - zaapelował o świcie do kijowian mer Witalij Kliczko. Rano wojsko poinformowało również o rosyjskich atakach rakietowych w regionie winnickim w centrum kraju, a lokalne media doniosły o eksplozjach w Chmielnickim na zachodzie. Na Ukrainie obowiązuje alert przeciwlotniczy.

To już kolejny nocny atak Rosjan na stolicę Ukrainy. Alarm przeciwlotniczy na terenie całej Ukrainy obowiązywał również we wtorek w nocy.

"Zestrzelono 29 z 30 rosyjskich rakiet manewrujących"

Do ataków użyto dziesięciu bombowców rosyjskiego lotnictwa strategicznego: dwóch Tu-160 i ośmiu Tu-95, które wystrzeliły w cele na Ukrainie pociski manewrujące Ch-101 oraz Ch-555 – podano dowództwo ukraińskich sił powietrznych w komunikacie, który opublikowano na Facebooku.

Wcześniej władze Kijowa mówiły o 14 samolotach.

"Siły rosyjskie zaatakowały także z okrętów na Morzu Czarnym, używając do tego rakiet typu Kalibr oraz z naziemnych systemów rakietowych z wykorzystaniem rakiet Iskander-K" – przekazano.

"Siły obrony powietrznej Wojsk Lotniczych we współpracy z innymi rodzajami sił obrony Ukrainy zniszczyły 29 rakiet manewrujących. Strącono także dwa drony uderzeniowe Shahed 136/131 oraz jeden dron zwiadowczy" – podkreślono w komunikacie.

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM