"Dzisiejsza bieda nazywa się Morawiecki lub Glapiński". Polacy wieszczą wyborczą porażkę PiS [SONDAŻ]

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają powody do zmartwień, ponieważ Polacy wieszczą ich wyborczą porażkę. O zwycięstwie zjednoczonej opozycji przekonanych jest 56 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".
Zobacz wideo

W sondażu zapytano Polaków, czy zjednoczona opozycja wygra z PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

56 procent respondentów wskazało na zwycięstwo zjednoczonej opozycji, a 44 proc. na ich porażkę w najbliższych wyborach parlamentarnych.

"Powodów do przegranej jest dużo, ale przede wszystkim PiS poniósł klęskę na polu gospodarki. Dzisiejsza bieda nazywa się Mateusz Morawiecki lub Adam Glapiński i dlatego przegrywają" - komentuje wyniki sondażu na łamach "SE" poseł KO Paweł Kowal.

Natomiast poseł PiS Piotr Kaleta w rozmowie z "SE" przekonuje, że "wyniki badania są pozytywne". "Skoro mamy sytuację tak trudną i jednoczenie niewiele punktów do odrobienia, to w zasadzie jest to dla nas mobilizujący, dobry sondaż" - powiedział Kaleta.

Badanie wykonał Instytut Badań Pollster w dniach 14-15 września 2022 r. na reprezentatywnej próbie 1075 dorosłych Polaków.

Zjednoczona opozycja z dużą przewagą nad PiS

Z innego niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wynika, że na zjednoczoną opozycję (KO, PSL, Polski 2050, Lewicy i Porozumienia Jarosława Gowina) chce głosować 50,49 proc. respondentów. Zjednoczona Prawica mogłaby z kolei liczyć na 34,60 proc. głosów. Na Konfederację zagłosowałoby 12,20 proc. obywateli. 2,71 proc. badanych oddałoby głos na inną partię.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM