Kandydatka PiS na RPO: Jestem za związkami partnerskimi

Zofia Romaszewska, kandydatka PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, zapewniała w Poranku Radia TOK FM, że popiera legalizację związków partnerskich, zawieranych także przez osoby homoseksualne. Ale dodała: - Demonstracje gejów i lesbijek są obsceniczne. Wszyscy mogą demonstrować, ale jestem przeciwna wynoszeniu seksu na centralny standard życiowy.

- Czy środowiska gejów i lesbijek mają prawo demonstrować w Warszawie na głównej ulicy? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - Wszyscy mają prawa - odpowiadała Zofia Romaszewska. I dodała: - Nie uważam, że seks jest najważniejszą rzeczą na świecie, jest ważną rzeczą w życiu człowieka, ale sądzę, że jest dość osobisty i pomysł wynoszenia tego na świat zewnętrzny jest przesadą świata współczesnego.

Zofia Romaszewska w swojej wypowiedzi porównywała gejów i lesbijki do prostytutek. - Czy to porównanie do prostytucji nie jest obraźliwe? - pytała Dominika Wielowieyska. - Może prostytutki to przesada, tak samo odnoszę się do par heteroseksualnych, które też demonstrowałyby nadzwyczajnie swoje potrzeby seksualne - przekonywała Romaszewska. - Przecież nie chodzi o potrzeby seksualne, ale o prawo do zawierania związków partnerskich, które bardzo ułatwia życie w urzędach, szpitalach - tłumaczyła Dominika Wielowieyska. - Ale ja jestem za związkami partnerskimi, one bywają w bardzo różnych sytuacjach niezwykle potrzebne - zapewniała kandydatka na RPO. I dodała: - W ogóle bym się nie interesowała czy są to związki homoseksualne czy heteroseksualne.

"Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinien być prawnikiem"

Czy Janusz Kochanowski był dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich? - Był bardzo interesującym rzecznikiem - mówiła Zofia Romaszewska. - Jak rozpoczynał swoją pracę byłam bardzo zdziwiona, że on może być RPO, a jak kończył to byłam zachwycona rozmaitymi ruchami, które poczynił - dodała kandydatka na stanowisko rzecznika.

Janusz Kochanowski był prawnikiem, a Romaszewska mówiła w Sejmie, że prawnik nie powinien pełnić takiej funkcji. - Ja sądzę, że prawnik nie powinien pełnić tej funkcji, bo uważam, że tę funkcję powinien pełnić obywatel, który będzie dobrze pracował z prawnikami - cały urząd rzecznika składa się z prawników i to jest słuszne - tłumaczyła Zofia Romaszewska. - Ogląd rzeczywistości powinien być taki, że prawo powinno się bardzo ostro kontrolować, prawo powinno być dla ludzi, a prawnicy jednak sądzą, że ludzie powinni być dla prawa - mówiła Zofia Romaszewska w TOK FM.

Kaczyński u ofiar osuwisk [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

TOK FM PREMIUM