Ogromne opady śniegu w bałkańskim kraju. Nie żyje jedna osoba
Wskutek silnych śnieżyc, jakie nawiedziły w poniedziałek Bośnię i Hercegowiną, w stołecznym Sarajewie zginęła jedna osoba. Tysiące osób w kraju zostało pozbawionych prądu - przekazały bośniackie media.
Służba ratunkowa w Sarajewie poinformowała, że pod naporem śniegu drzewo spadło na kobietę, która doznała urazów głowy, w wyniku których zmarła w Centrum Klinicznym w stolicy BiH.
Opady śniegu doprowadziły do szeregu problemów w wielu częściach kraju, w tym licznych awarii prądu. Najtrudniejsza sytuacja zapanowała w kantonie Tuzla na północy BiH, gdzie ponad 29 tysięcy odbiorców zostało pozbawionych energii. Przerwy w dostawie prądu odnotowano też we wschodniej oraz centralnej BiH.
Wiele wypadków na drogach
Śnieg spowodował również utrudnienia w ruchu drogowym. W całym kraju zarejestrowano dużą liczbę wypadków drogowych, a także wstrzymanie transportu publicznego. Na kilku przejściach granicznych kraju z powodu złych warunków pogodowych utworzyły się długie kolumny samochodów osobowych - podały bośniackie media.
Przez spodziewane opady i silny wiatr w okolicy Mostaru, Trebinje i Foczy obowiązuje pomarańczowy alert pogodowy - poinformował Federalny Instytut Hydrometeorologiczny. Mieszkańcom tych obszarów zaleca się zachowanie ostrożności.
Źródło: PAP, fot. Armin Durgut/PIXSELL/Press Association/East News