"NATO pomogło Ukrainie zaatakować Rosję". Jest komunikat Białego Domu
- Operacja w obwodzie kurskim była planowana także z udziałem NATO i zachodnich służb specjalnych - oznajmił Patruszew.
- Twierdzenia przywództwa Stanów Zjednoczonych, że nie miało ono udziału w zbrodniach Kijowa w obwodzie kurskim, nie odpowiadają prawdzie. Bez ich udziału i bezpośredniego wsparcia Kijów nie poważyłby się wejść na terytorium Rosji - powiedział.
Putin przerwał milczenie. Co zrobią Rosjanie? 'Jedyny sposób, by wyprzeć Ukraińców'
Rajd Ukraińców w głąb Rosji. Jest komunikat Białego Domu
Biały Dom podał, że Ukraina nie informowała o swoich planach ataku na obwód kurski i Waszyngton nie miał udziału w tej operacji.
Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało nagrania pokazujące amerykańską broń na terytorium obwodu kurskiego.
Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły operację ofensywną w obwodzie kurskim na terytorium Rosji 6 sierpnia. Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski podał w czwartek, że siły ukraińskie kontrolują obecnie 1150 km kwadratowych rosyjskiego terytorium i ukraińska armia stworzyła własną komendanturę wojskową w zajętej przez nią części obwodu kurskiego.
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>