Specjalistka pracująca nad projektem wspierającym osoby LGBT: Najagresywniej atakują osoby z mojego Kościoła

Nie gasną emocje wokół modelu na rzecz równego traktowania w Gdańsku. Największe kontrowersje wzbudzają rekomendacje dot. osób LGBT. - Przepraszam za pełne pogardy i nienawiści słowa - komentuje jedna ze specjalistek pracująca nad projektem.

W Gdańsku trwają prace nad Modelem na rzecz Równego Traktowania. Jest do projekt zakładający m.in. walkę z dyskryminacją oraz przeszkolenie służb miejskich w zakresie identyfikowania mowy nienawiści. Dokument zawiera 178 rekomendacji. 

"Złe duchy przypalają im tyłek"

Fakt, że miasto zajmuje się problemami osób LGBTQ (lesbijek, gejów, bi, trans i queer) wywołuje krytykę ze strony konserwatywnych środowisk. Portal tokfm.pl opublikował dokumenty pokazujące, w jaki sposób próbują oni zaszkodzić projektowi. Dokument zatytułowany “Motywowanie nas” zawiera fragmenty korespondencji pomiędzy osobami zaangażowanymi w protest, w tym obszerną instrukcję dotyczącą samoorganizacji grup protestujących. Zachęcają m.in. do współpracy z biskupami. Doradzają też modlitwy, przed którymi "demony bezradnie czmychają".

- Niemała część społeczności LGBTQ jest bardzo aktywna, nerwowa i nienawistna [...]. Złe duchy nieustannie przypalają im tyłek płomieniem niepokoju i żądzy cielesnej, chęci dominowania oraz chęci zaszczepienia deprawujących myśli u wszystkich na około. Szczególnie ulgę im daje deprawowanie dzieci i młodzieży choćby w formie dyskretnej prowokacji homoseksualnej” - pisze Grzegorz i radzi, by “każde spotkanie w kręgu organizatorów [zaczynać] modlitwą szczególnie do Matki Bożej, przed którą demony bezradnie czmychają”.

Piotr Olech, zastępca dyrektora gdańskiego wydziału rozwoju społecznego, który koordynuje prace nad projektem przyznaje, że nie nie spodziewał się, że wzbudzi on aż tyle emocji. - Według tych środowisk cały model jest koniem trojańskim, którym chcemy wprowadzić “ideologię gender” tylnymi drzwiami i “seksualizować” czy “deprawować” dzieci - mówi Olech. 

"Przepraszam"

Głos w tej sprawie zabrała również Zofia Lisiecka, która w powstanie Modelu jest zaangażowana od początku. Ekspertka prowadziła prace nad wzbudzającą najwięcej kontrowersji częścią rekomendacji dotyczącą edukacji.

- Szczególnie boli, że najagresywniej atakują Model osoby z mojego Kościoła, którego częścią jestem. Jest mi bardzo smutno i zwyczajnie wstyd. Przepraszam też wszystkie osoby homoseksualne i ich bliskich za pełne pogardy i nienawiści słowa, które słyszą w trakcie prac nad Modelem od moich sióstr i braci w wierze - napisała. 

Trzaskowski idzie na Paradę Równości. Czy w ślad za nim ruszy PO?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (54)
Specjalistka pracująca nad projektem wspierającym osoby LGBT: Najagresywniej atakują osoby z mojego Kościoła
Zaloguj się
 • rotterdamus

  Oceniono 15 razy 7

  Jaka empatia??!! Kk. To pedalski, feudalny system. Poza zakrystianska dupa nie cenia
  nikogo i nic. Parszywa mafia!!

 • transformator2014

  Oceniono 12 razy 6

  Typowe podejście ograniczonej religijnością większości: zabronić drugiemu człowiekowi być szczęśliwym według własnego wyboru.
  Jeśli jeden dorosły mężczyzna chce mieć kontakt seksualny z drugim dorosłym mężczyzną i obaj na to się godzą - nikomu nic do tego!
  Osoby które zabraniają innym decydowania o swoich wyborach (mowa o homoseksualizmie a nie pedofilii) mają problemy ze samym sobą. Przeważnie osoby takie mogą być krypto gejami (nie akceptującymi własnych homoseksualnych impulsów) albo są ograniczeni przez religijne oprogramowanie.
  Każdy inteligentny człowiek wie, że taki homoseksualista nie zagraża niczym heteroseksualistom bo po prostu z takimi gej nie chce mieć kontaktów seksualnych. A taki heteroseksualista w dość dziwny sposób wyraża swoje oburzenie - po przecież w czym mu ten gej zagraża? Kobiety mu nie "odbije"... zero! konkurencji.
  Homoseksualiści byli, są i zawsze będą i nic to nie zmieni!
  I jeszcze jedno:
  A co jeśli Jezus był gejem? Nie miał żony, obracał się wśród facetów, miał jednego umiłowanego ucznia Jana który kład mu głowę na piersi...
  Należy pamiętać że kij ma dwa końce!!!

 • rotterdamus

  Oceniono 7 razy 5

  Dzisiejsza tolerancja kk. jest ok. W sumie Inkwizycja była, o 2 Nieba gorsza. Delikwentka/ent nie mógł wybrać sortu drewna na podpałkę stosu...a dziś pewno by im pozwolono!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy 4

  Wzialem udzial w niewielkim niestety protescie w Bristolu w obronie Tommiego Robbinsa, zostalem wylegitymowany przez policjanta, pdalo pytanie, dlaczego tu przyszedlem odpowiedzialem pytaniem, a dlaczego Pan tu przyszedl, jestem na sluzbie, powiedzmy, iz ja tez jestem na sluzbie w obronie wolnosci slowa.
  Zapamietalem chlodne, acz grzeczne spojrzenie policjanta, ktory przeciez w domowym zaciszu mysli o tym wszystkim co tu sie dzieje to samo co ja lacznie z demokracja liberalna.

 • rotterdamus

  Oceniono 9 razy 3

  Niestety Polak przeciętniak, uwielbia być tłamszony i wyzyskiwany. Jak nie ruski, to bydlę złodziejskie Rydzyk. Ojcem ( złodzieii) zwany. To samo szambo.Czyli goowno! A Wy za 500+ ....no koment

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 2

  Przepraszam bardzo ale chciałbym wiedzieć jaki procent społeczeństwa dotyczy ten temat, bo wg mojej wiedzy to jakiś ułamek procenta a szumu jakby było ze 30%.
  Nie przeszkadzają mi ci ludzie, nie mam do nich uprzedzeń ale ta nachalność normalnie wk...ia, żyjcie sobie i nie zawracajcie mi d...y gadaniem o równości bo czegos takiego w naturze nie ma.

 • max crecci

  Oceniono 6 razy 2

  Czy płeć to kwestia wyboru?  Szczególnie wstrząsającym dowodem na błąd założenia, że płeć można sobie wybrać, jest historia Bruce’a i Briana Reimerów. Urodzeni w 1965 r. w Kanadzie chłopcy mieli problem z oddawaniem moczu, poddano więc ich zabiegowi obrzezania. Bruce’owi przypadkiem usunięto całego penisa. Zrozpaczeni rodzice poznali wspomnianego już seksuologa Johna Money’a, który przekonał ich do swej idei: "Wychowanie, nie płeć biologiczna". Zdołał skutecznie wmówić rodzicom, że poddany terapii hormonalnej i wychowany na córkę Bruce stanie się szczęśliwą dziewczynką. Bruce, nazwany Brendą, mimo usilnych starań i terapii hormonalnej rozwijał się jak chłopak. Nienawidził lalek, sukienek, szukał towarzystwa chłopców, przez których był odrzucany. Cierpiał na depresję i był stałym pacjentem w gabinecie psychoterapii u Moneya. Dopiero w wieku 14 lat dowiedział się prawdy o sobie. Poddał się operacji przywrócenia męskości, przyjął imię David, a nawet się ożenił. Niestety był tak zniszczonym człowiekiem, że 4 maja 2004 r. popełnił samobójstwo. Dwa lata wcześniej samobójczo zginął jego brat Brian, także od lat poddawany "psychoterapii" Moneya.

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 4 razy 2

  Najprostsza odpowiedź: może należy się zastanowić czy warto tkwić w takim "moim" kościele ?
  Myślę że nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX