Opóźnienie wyborów samorządowych. Dużej części Polaków pomysł PiS się nie podoba [SONDAŻ]

44,8 proc. ankietowanych twierdzi, że przesuwanie terminu wyborów samorządowych to złe rozwiązanie - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Z badania wynika także, że 11 proc. sądzi, że zmiana terminu głosowania to dobry pomysł.
Zobacz wideo

Zgodnie z kalendarzem wyborczym jesienią 2023 roku powinny odbyć się wybory samorządowe oraz parlamentarne. PiS chce, żeby samorządowcy pracowali dłużej, bo - jak wynika z wypowiedzi polityków obozu rządzącego - wybory samorządowe mogłyby się odbyć wiosną 2024 roku. Politycy obozu rządowego przekonują, że bliskość wyborów samorządowych i parlamentarnych jest dużym wyzwaniem organizacyjnym. - Od strony organizacyjnej, technicznej, a nawet prawnej powiedziano mi, że może być bardzo trudno zorganizować wybory samorządowej w jednym czasie z wyborami parlamentarnymi - stwierdził niedawno premier Morawiecki.

Z sondażu IBRiS wynika, że 23,4 proc. ankietowanych uważa, że zmiana terminu wyborów samorządowych to zdecydowanie zły pomysł, a 21,4 proc. pytanych twierdzi, że raczej zły. Zdecydowanie dobre zdanie na temat wydłużenia kadencji obecnych prezydentów miast, burmistrzów i wójtów ma 1,6 proc. Polaków, a 9,4 proc. udzieliło odpowiedzi, że to raczej dobre rozwiązanie. 17 proc. ankietowanych stwierdziło z kolei, że nie wie lub trudno powiedzieć coś na ten temat.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 17-18 czerwca metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM