Ile zakażeń koronawirusem 4 stycznia? Wiceminister zdrowia podał najnowsze dane

We wtorek 4 stycznia odnotowano 11 670 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w związku z COVID-19 zmarły 433 osoby. Wykryto 65 przypadków zakażenia wariantem omikron - podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Mamy 11 670 nowych zakażeń koronawirusem, 433 osoby zmarły - powiedział na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceminister poinformował również o potwierdzonych 65 przypadkach wariantu omikron.

Jak dodał Kraska, porównując tydzień do tygodnia to jest kolejny dzień, kiedy widać wzrost nowych przypadków. - Dzisiaj to jest prawie 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej - powiedział Kraska. Dodał, że wykonano ponad 104 tys. testów na covid ostatniej doby.

433 osoby przegrały walkę z koronawirusem - poinformował wiceszef MZ. - Z tego ponad 320 osób to są osoby niezaszczepione. Celowo to powtarzam, bo ile osób zmarło, a nie były zaszczepione, to jest liczba porażająca. To są osoby, które mogły w ogóle nie trafić do szpitala - podkreślił Kraska apelując do Polaków o szczepienie się.

- To naprawdę jest w tej chwili jedyna metoda, abyśmy się uchronili przed hospitalizacją czy zgonem, to są oczywiście szczepienia - dodał.

Koronawirus w Polsce. Bilans ostatnich dni

W poniedziałek minister Adam Niedzielski informował o 6422 nowych przypadkach. Zmarło 9 pacjentów. 

W niedzielę resort zdrowia informował, że badania potwierdziły 7 179 nowych zakażeń koronawirusem; zmarły 33 osoby z COVID-19. 

W sobotę 1 stycznia odnotowano 12 032 nowych zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W związku z COVID-19 zmarło 505 osób.

DOSTĘP PREMIUM