Warszawa. Ukradł matce waltornię, bo nie miał pieniędzy na alkohol i papierosy

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali 49-latka, który ukradł swojej matce waltornię, ponieważ, jak sam stwierdził nie miał pieniędzy na alkohol i papierosy - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak.
Zobacz wideo

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Pragi Południe prowadzili śledztwo dotyczące kradzieży waltorni wartej 2 tysiące złotych. - Instrument został skradziony z mieszkania kobiety i wszystko wskazywało na to, że przestępstwa tego dopuścił się jej syn - tłumaczyła nadkom. Joanna Węgrzyniak.

- 49-latek nie był stałym bywalcem w domu i za wszelką cenę unikał wszelkich kontaktów z organami ścigania. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze operacyjnie ustalili, gdzie mężczyzna aktualnie się znajduje i go zatrzymali - podkreśliła policjantka.

Wskazała, że po zatrzymaniu 49-latek przyznał się, że ukradł waltornię, bo nie miał pieniędzy na papierosy i alkohol. - Twierdził, że sprzedał ją przypadkowej osobie na jednym z bazarów - mówiła i dodała, że mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

- Operacyjni nie poprzestali jednak na tym, kontynuowali czynności i dzięki ich zaangażowaniu trafili do lombardu, w którym odzyskali i zabezpieczyli instrument, który teraz powróci do właścicielki - poinformowała policjantka.

TOK FM PREMIUM