Wypadek na autostradzie A4. Bus zderzył się z ciężarówką. Cztery osoby nie żyją

Do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zderzenia busa osobowo-dostawczego z samochodem ciężarowym, do którego doszło we wtorek rano na autostradzie A4 pomiędzy węzłem Brzesko i węzłem Tarnów Mościce (Małopolskie).

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej przekazał PAP, że do wypadku doszło kilka minut po godz. 6 na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łętowice w pow. tarnowskim. Według wstępnych informacji bus osobowo-dostawczy zderzył się z samochodem ciężarowym, po czym uderzył w bariery energochłonne na jezdni w kierunku Rzeszowa.

Według relacji strażaka, busem podróżowało sześciu mężczyzn. Trzy osoby były zakleszczone – wyciągnięto je z wraku samochodu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Mimo podjętej reanimacji cztery osoby zginęły, a dwie ranne zostały przewiezione do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracuje osiem zastępów straży pożarnej. Jezdnia w kierunku Rzeszowa jest zablokowana. Policja kieruje ruchem na objazdy - zjazdem z A4 na węźlee Brzesko na DK94 - powrót na A4 możliwy na węźle Tarnów Mościce lub Tarnów Centrum. Przewidywany czas utrudnienia to ok. trzy godziny.

TOK FM PREMIUM