Bus z uchodźcami z Ukrainy dachował koło Warszawy. Kilkanaście osób w szpitalu

Niedaleko Warszawy doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem, którym jechali uchodźcy uciekający z Ukrainy. Jak podają służby, 13 osób trafiło do szpitali na Mazowszu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 3 nad ranem, na trasie S17 w okolicy Józefowa niedaleko Warszawy. Oba pojazdy jechały w kierunku stolicy. Wstępne ustalenia służb wskazują, że  samochód osobowy (land cruiser) wjechał w tył busa. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

- Samochody po zderzeniu dachowały. Łącznie w obu autach podróżowało 13 osób, wszystkie zostały przetransportowane do szpitali - podał w rozmowie z TVN Warszawa Tomasz Biernacki ze straży pożarnej w Garwolinie. Na miejscu lądował też śmigłowiec LPR. 

Busem jechały rodziny z dziećmi uciekające z Ukrainy. Wśród podróżujących znajdowały się dzieci w wieku 6 i 14 lat. Z kolei w samochodzie osobowym jechał 4-latek i 14-latek. Policja poinformowała, że nie wszystkie osoby, które trafiły do szpitali, mają obrażenia. Niektóre zostały przewiezione jako opiekunowie dzieci. 

Na trasie S17 w kierunku Warszawy występują utrudnienia w ruchu, wyznaczono objazdy lokalnymi drogami. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM