Wakacje 2022. 5 najbardziej obleganych miejscowości nad morzem. Tu nie znajdziesz spokoju

W wakacje szukamy spokoju, relaksu i odpoczynku. Jednak nabardziej zatłoczone polskie miejscówki nad morzem nie dadzą nam w sezonie tego komfortu. Jeśli lubimy walczyć o każdy kawałek plaży, stać w długich kolejkach i płacić niebotyczne sumy, to te wakcyjne kierunki są dla nas stworzone. Zobacz, gdzie Polacy najtłumniej zjeżdżają latem nad morze.
Zobacz wideo

Sopot. Kurort z prawdziwego zdarzenia. Elegancki i z historią

To znane miasto na prawach powiatu w północnej Polsce ulokowane nad Zatoką Gdańską. Jest położone na Pobrzeżu Gdańskim, między Gdańskiem a Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto, w obrębie aglomeracji trójmiejskiej.

Sopot to od dawna jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości i jedna z najdroższych. Jest ulubionym kierunkiem nie tylko turystów, ale i gwiazd filmu czy muzyki. Nic dziwnego - miasto zbudowało największe w Polsce molo, ale powodzeniem cieszą się też rozległe piaszczyste plaże.

Ten elegancki kurort tętni życiem w dzień i w nocy. W  sopockich lokalach skoncentrowanych wokół głównego deptaka, ulicy Bohaterów Monte Cassino, w sezonie trudno jest o stolik. Działają też kluby nocne. Jedną z legend Sopotu jest także słynny, luksusowy Grand Hotel (obecnie Sofitel Grand Sopot), który jest zabytkiem. W jego wnętrzach gościły gwiazdy z całego świata. Zresztą architektura całego miasteczka robi wrażenie, a ono samo ma bogatą historię.

Władysławowo. Punkt wypadowy na cały Hel, który tętni życiem

To nadmorskie miasteczko słynie z tutejszej plaży, na której ciężko znaleźć kawałek wolnego miejsca. oraz alei Gwiazd Sportu - deptaku z gwiazdami uwieczniającymi legendy sportu.

Kurort oferuje dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi, które obejmują Lunapark Sowiński, władysławowski Ocean Park z karuzelami i rzeźbami o tematyce morskiej, a także bagna w rezerwacie przyrody "Słone Łąki". W okolicy roi się od sklepów z pamiątkami, klubów nocnych oraz lokali serwujących piwo i smażone ryby.

Z Władysławowa wygodnie jest zwiedzać cały Półwysep Helski. Godna polecenia jest wyprawa na rowerze aż do miejscowości Hel na końcu półwyspu. 

Łeba. Park narodowy w pobliżu i miejsce dobre na imprezowanie

Ta miejscowość wypoczynkowa z portem morskim i kąpieliskami sąsiaduje ze Słowińskim Parkiem Narodowym, który jest chętnie odwiedzany przez turystów.

Prócz dostępu do szerokich, piaszczystych plaż, Łeba ma unikatową atrakcję stworzoną przez naturę - ruchome wydmy, wchodzące w skład Słowińskiego Parku Narodowego. Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy "wędrują" na wschód z prędkością kilku metrów rocznie, zasypując napotkane lasy.

Kurort położony jest na wybrzeżu środkowym i sąsiaduje nie tylko z Morzem Bałtyckim, ale też z dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko.

Międzyzdroje. Czysta plaża i spotkanie z gwiazdami

Już samo położenie miejscowości na największej w Polsce wyspie Wolin, jest atrakcją Międzyzdrojów. Ale turystów przyciąga też czysta plaża, molo i odbywający się tam co roku, z wyjątkiem pandemii, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. 

W tym roku po dwuletniej przerwie, wywołanej sytuacją zdrowotną, powrócił ten jedyny w swoim rodzaju event. Tegoroczna edycja była wyjątkowa edycja, bo już 25. Odbyła się też pod patronatem osoby wyjątkowej - Krzysztofa Kieślowskiego, wybitnego polskiego reżysera, znanego na całym świecie.

Obowiązkowym punktem programu pobytu w kurorcie jest też Aleja Gwiazd - słynna promenada spacerowa z odciskami dłoni znanych osób ze świata kultury, m.in. aktorów, reżyserów i piosenkarzy. Powstała w 1996 roku, kiedy podczas Festiwalu Gwiazd pierwsze sławy polskiej kultury odcisnęły swoje dłonie na pamiątkowych płytach.

Kołobrzeg oferuje nie tylko plaże. Skorzystamy ze SPA i wycieczki na Bornholm

W tym nadmorskiej miejscowości skorzystamy nie tylko z kąpieli morskich, ale i z kąpieli solankowych czy wizyty w kopalni borowiny. Plaże uzdrowiska są czyste i zadbane, nie brakuje hoteli ze spa i odnową biologiczną. Jest molo, latarnia morska oraz ocenarium, które można odwiedzić, jeśli pogoda chwilowo nie dopisuje.

Port morski w Kołobrzegu jest znany z największego połowu dorsza w Polsce. To miejsce jest osłonięte dwoma falochronami i obecne jest w nim pięć basenów.

Największym z nich jest basen rybacki, ale jest i basen jachtowy, gdzie można podziwiać jednostki pływające. Z portu odpływają również statki wycieczkowe, którymi można udać się na wycieczki po morzu oraz na Bornholm.

DOSTĘP PREMIUM