"Wednesday". Rodzina Addamsów powraca. Historia mrocznej rodzinki już na Netfliksie

"Wednesday" to najnowsza ekranizacja mrocznych losów Rodziny Addamsów. Od 23 listopada na platformie Netflix można oglądać serial, w którym tym razem uwaga skupia się na upiornej Wednesday, córce Morticii i Gomeza. Czy Tim Burton w roli reżysera, spełnił produkcją oczekiwania fanów jednej z najbardziej znanych rodzin w popkulturze?

Rodzina Addamsów po raz pierwszy pojawiła się na łamach tygodnika "The New Yorker" w drugiej połowie lat 30. XX wiek. Rodzinę makabrycznych arystokratów stworzył Charles Addams, rysownik słynący ze specyficznego poczucia humoru.

Od połowy lat 60. Addamsowie doczekali się kilku seriali telewizyjnych, filmów, musicali, komiksów oraz gier komputerowych. W latach 90. tych przyszedł czas na dwa filmy pt.: "Rodzina Addamsów" oraz "Rodzina Addamsów 2". Jednak nowy serial Netfliksa zupełnie inaczej rozkłada akcenty - cała uwaga nie skupia się już na rodzicach - Morticii i Gomezie, a na ich starszej córce - Wednesday.

"Wednesday". O czym jest serial Netflixa?

Serial pokazuje zmagania nastolatki ze szkolną rzeczywistością. Dziewczyna odstaje od typowych rówieśniczek, często zmienia szkoły i nie ma też żadnych przyjaciół. 

Życie tytułowej bohaterki ma się zmienić w momencie  przeprowadzki do Nevermore - miejscowości, w której poznali się rodzice Wednesday. 

 

Rodzina Addamsów. Wednesday - mroczne losy głównej bohaterki serialu

Gdy Wednesday, grana przez Jennę Ortegę, trafia do nowej szkoły z internatem, której absolwentami są jej rodzice, wciąż nie jest zachwycona.

- Adaptacji z pewnością nie ułatwia jej nowa współlokatorka, ekstrawertyczna wilkołaczka Enid (Emma Myers). Do tego dochodzi obserwująca każdy jej krok onieśmielająca dyrektorka Larrisa Weems (Gwendoline Christie z "Gry o tron"), podejrzana terapeutka doktor Valerie Kinbott (Riki Lindhome) oraz fakt, że w pobliskim lesie grasuje mordująca ludzi bestia - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Mimo licznych przeciwności dziewczyna jednak wraz z pomocą nowo poznanych przyjaciół, zamierza wyjaśnić wszystkie skrywane od lat sekrety prywatnej akademii.

- Fabuła jest mieszanką kryminału, lekkiego horroru z serialem dla nastolatków. Wątki nierozwikłanego morderstwa czy historia żądnych krwi pionierów mieszają się z sercowymi rozterkami i odwiecznymi nastoletnimi lękami, by za nic w świecie nie zmienić się w swoich rodziców, a zwłaszcza w matkę - czytamy na stronach "Wyborczej" w tekście Agaty Piaseckiej. 

 

Rodzina Addamsów. Wednesday. Obsada

Reżyserem i jednym z producentów serialu jest Tim Burton. W roli nauczycielki i specjalistki od roślin Marilyn Thornhil, zobaczymy w "Wednesday" Christinę Ricci, która w filmach z lat 90. grała właśnie córkę małżeństwa Addamsów.

W roli głównej w serialu Netfliksa zagrała - wspomniana już - Jenna Ortega. Towarzyszą jej między innymi Catherine Zeta-Jones i Luis Guzmán jako Morticia i Gomez.

Wednesday na platformie Netflix można oglądać od 23 listopada 2022 roku.

Źródło:  Wyborcza.pl/ PCworld.pl

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM