Siedem osób rannych podczas egzekucji komorniczej. Doszło do wybuchu

W jednym z mieszkań w Brzegu doszło do eksplozji podczas eksmisji 74-letniego lokatora. Jak powiedziała PAP Patrycja Kaszuba z KP Policji w Brzegu, siedem osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów towarzyszących komornikowi.

Do mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego przyszedł komornik w asyście policji, aby przeprowadzić eksmisję 74-letniego lokatora. W jej trakcie doszło do wybuchu.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka brzeskiej policji Patrycja Kaszuba, w wyniku wybuchu rannych zostało siedem osób - w tym eksmitowany, komornik, mieszkaniec sąsiedniego mieszkania i dwóch policjantów, którzy asystowali komornikowi.

Według wstępnych ustaleń wybuchł gaz. Nieoficjalnie mówi się o możliwości celowego wywołania wybuchu przez eksmitowanego.

- Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby życie rannych było zagrożone. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa - powiedziała Kaszuba. Na miejscu są pracownicy nadzoru budowlanego, którzy określą, czy budynek nadaje się do zamieszkania.

TOK FM PREMIUM