Wołodymyr Zełenski: Zadajemy wrogowi takie straty, że nie wie już, gdzie szukać rezerw

Rosja nadal niszczy naszą infrastrukturę, nadal bije nasze miasta. Ale przywrócimy każdą ulicę, każde miasto, dom. Teraz kiedy okupant jest jeszcze na naszej ziemi, to trzeba go bić ile się da - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu opublikowanym na Facebooku.
Zobacz wideo

W 19. dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę prezydent Zełenski wygłosił kolejne przemówienie do narodu.

- Zadajemy wrogowi takie straty, że nie wie już, gdzie jeszcze szukać rezerw. Gdzie jeszcze szukać pomocy. (...) Ale nie mamy prawa się rozluźniać. Państwo rosyjskie od dziesięcioleci przygotowywało się do wojny. Zgromadzili znaczne zasoby wojskowe w imię zła, w celu podbicia swoich sąsiadów. I w imię zniszczenia Ukrainy, Europy, jaką znamy, którą cenimy - podkreślił prezydent.

- Rosja nadal niszczy naszą infrastrukturę, nadal bije nasze miasta. Ale przywrócimy każdą ulicę, każde miasto, dom. Teraz kiedy okupant jest jeszcze na naszej ziemi, to trzeba go bić ile się da - mówił.

- Dlatego trzeba się trzymać, trzeba walczyć, aby wygrać. Żeby osiągnąć pokój, na który zasłużyli Ukraińcy. Uczciwy pokój. Z gwarancjami bezpieczeństwa dla naszego państwa, dla naszych ludzi - dodał Zełenski.

Wojna w Ukrainie. Zginęło już ponad 12 tys. rosyjskich żołnierzy

Według danych przekazanych w poniedziałek przez sztab generalny Ukrainy, w trwających od 24 lutego walkach zginęło ponad 12 000 rosyjskich żołnierzy.

Armia Rosji straciła też m.in. 389 czołgów i 1249 opancerzonych wozów bojowych.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM