Nie będzie cięcia etatów w Tomaszowie Lubelskim. To miał być "sposób" na podwyżkę płacy minimalnej

W środę nagłośniliśmy pomysł burmistrza Tomaszowa, który planował obniżyć wymiar etatu dużej grupie pracowników miejskich instytucji, w związku z tym, że - jak mówił - miasta na nie stać na podwyżkę płacy minimalnej. W czwartek jednak wydał oświadczenie, z którego wynika, że obniżać etatów nie będzie.
Zobacz wideo

Informację o tym, że burmistrz zmienił zdanie i nie będzie zmniejszania etatów z całego na 3/4, dostaliśmy od pracowników z Tomaszowa Lubelskiego. To miasto, w którym władzę sprawuje PiS - z tej partii wywodzi się burmistrz, jak i zdecydowana większość radnych.

- Hurraa - wykrzyczała nam jedna z osób, które miały od stycznia pracować na 3/4 etatu. O takiej propozycji nie do odrzucenia usłyszała kilka dni temu od przełożonych. Dziś cieszy się, że czarny sen jednak się nie ziści. - Nikt nie obetnie nam etatu, dostaniemy podwyżki płacy minimalnej. Jak to zobaczyłam na stronie urzędu miasta, rozpłakałam się - mówi inna z osób.

W środę burmistrz w rozmowie z nami mówił, że miasta nie stać na podniesienie płacy minimalnej tym, którzy zarabiają najmniej i - proporcjonalnie - również pozostałym pracownikom miejskich instytucji. Tomaszów potrzebowałby na to 3 milionów zł, których w budżecie brakuje. 

Rozmowy TOK FM z burmistrzem Tomaszowa Lubelskiego - Wojciechem Żukowskim można posłuchać tutaj: 

W czwartek oświadczenie burmistrza jest już zupełnie inne. Wynika z niego wprost, że miasto na zapowiadane zmiany jednak się nie zdecyduje. "(...) od 1 stycznia 2020 r. regulacje płacowe dotyczące najniższego wynagrodzenia będą realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie przewidujemy również zmian zasad zatrudnienia polegających na ograniczeniu wymiaru czasu pracy" - napisano w oświadczeniu. 

Tyle, że Tomaszów prawdopodobnie nie jest jedyny. W internecie można znaleźć informację, że podobne rozwiązania są i w innych samorządach, choćby w gminie Piekoszów, gdzie też rządzi PiS.

* Jeśli również u Ciebie występuje podobny problem, możesz napisać do autorki tekstu na adres mailowy: problem@tok.fm

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Nie będzie cięcia etatów w Tomaszowie Lubelskim. To miał być "sposób" na podwyżkę płacy minimalnej
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 6

  Ech, ta rozpłakana pani, szczęśliwa, że burmistrz zmienił zdanie. Obstawiam, że otrzymał stosowny telefon z instrukcjami. Niech pani się cieszy, dopóki może. Burmistrz nie prezes, z pustego nie wypłaci. A jak nie będzie miał z czego płacić, to zlikwiduje stanowisko jedno albo więcej. I się wyrówna. Pozostawieni "na urzędzie" dostaną podwyżkę i w bonusie dodatkowy przydział obowiązków.

 • wawa_marek

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego ocenzurowano mój komentarz, czyżby moderator był członkiem PiS?

 • mari2501

  Oceniono 3 razy 1

  Czy oni tam wogole pracują w tym urzędzie ?

 • wawa_marek

  0

  Otrzymał telefon z Centrali: No co wy tam towarzyszu w tym Tomaszowie wyprawiacie? W gazetach piszą. Trza to wyciszyć, załagodzić i to natychmiast, niech sprawa przycichnie. Potem się coś wykompinuje, gdzieś się przesunie, gdzieś przeksięguje, jakiejś zobowiązanie krótkoterminowe się weźmie. Działajcie towarzyszu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX