"Enola Holmes 2" zapowiada się hit hitów na platformie Netflixa. Oby bez błędów z "jedynki"

Premiera "Enola Holmes 2" została zaprezentowana na platformie Netflix w ubiegły weekend. Czy będzie równie dużym hitem, jak jej poprzedniczka? Pierwsze wyniki oglądalności i recenzje są obiecujące. Do tego nie są jeszcze znane błędy, których w "jedynce" wykryto sporo. Przypominamy wpadki ekipy z pierwszej części filmu.

"Enola Holmes 2" - fabuła, ciekawostki, trailer

Dokładnie dwa lata po premierze hitu "Enola Holmes" Netflix w ubiegły weekend zaprezentował "dwójkę".

Wygląda na to, że kontynuacja historii nieznanej z prozy Arthura Conan Doyle'a córki Holmesów, także będzie sukcesem. Pierwsza część filmu była jednym z największych przebojów Netflixa. W ciągu pierwszych 28 dni była oglądana przez 190 mln godzin.

Podczas pierwszego weekendu prezentacji, "Enola Holmes 2" stała się najpopularniejszym tytułem na platformie. A to dopiero jego początek. Do tego obraz zaczął zbierać bardzo dobre recenzje.

 

"Po rozwiązaniu pierwszej sprawy (z pierwszej części — przyp. redakcji) Enola Holmes (Millie Bobby Brown) idzie w ślady swojego słynnego brata Sherlocka (Henry Cavill) i otwiera własną agencję... by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem" - zaczyna recenzję "dwójki" portal Filmweb.pl

Tym razem młodsza siostra Sherlocka Holmesa musi odnaleźć zaginioną dziewczynę.

Film przenosi widzów w bardziej lub mniej znane zakamarki dziewiętnastowiecznego Londynu: niebezpieczne londyńskie fabryki, bogate sale koncertowe czy słynny dom przy Baker Street 221B, znany miłośnikom twórczości Doyle'a od pierwszej powieści cyklu.

Aktorzy Enola Holmes, obsada filmu. Wiele znanych postaci, ten sam reżyser

Zdjęcia do drugiej części były kręcone w Kingston upon Hull i Londynie od jesieni 2021 do połowy stycznia 2022 roku.

Dwójkę ponownie reżyserował Harry Bradbeer, a główne role zagrali Millie Bobby Brown (Enola Holmes), Henry Cavill (Sherlock Holmes) i Helena Bonham Carter (Eudoria Holmes). Ze znanych postaci spotkamy także Louisa Partridge'a (Lord Tewkesbury), Susan Wokoma (Edith).

Scenariusz napisał Jack Thorne, za zdjęcia odpowiedzialny był Giles Nuttgens, a operatorem był Paul Edwards.

Produkcją zajęła się między innymi sama Millie Bobby Brown, a także Ali Mendes, Paige Brown, Alex Garcia i Mary Parent.

Błędy w "Enola Holmes". Ciekawe czy w "dwójce" znajdzie się równie dużo niedociągnięć

Dwa lata emisji filmu "Enola Holmes" wystarczyły, aby widzowie i filmoznawcy wytknęli masę błędów i potknięć. "Enola Holmes 2" jest na platformie zbyt krótko, aby powstała podobna lista niedociągnięć. Wyszukiwaniem błędów w filmach miłośnicy obrazów oddają się z dużą przyjemnością, więc tylko kwestią czasu jest pojawienie się podobnej listy błędów z dwójki. 

Czekając na nową listę potknięć ekipy filmowej, przypominamy za filmweb.pl te wykryte w "jedynce":

  • scena złapania Enoli w pensjonacie. Kamera przesuwa się na drogę, a tam widać dwa mijające się wozy, jadące prawą stroną drogi, chociaż w Wielkiej Brytanii obowiązuje ruch lewostronny,
  • akcja filmu rozgrywa się w 1884 roku, w jednej ze scen Enola spotyka wicehrabiego Tewksbury w pociągu z wewnętrznym korytarzem łączącym przedziały i wagony. Jednak tego typu przejścia w pociągach pojawiły się dopiero na początku XX w. Z kolei na początku filmu można zobaczyć lokomotywę GWR 2-8-0, która została zbudowana w 1903 roku, czyli 19 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie.
  • kolejny błąd związany z czasem akcji. W napisach końcowych pojawia się budynek opery w St. James Theatre, która powstała dopiero rok później.
  • i jeszcze jeden: w jednej ze scen Enola pyta markiza czy wynajął pokój w Ritzu. Tymczasem londyński hotel Ritz został otwarty dopiero w 1906 roku.
  • Wicehrabia Tewksbury pokazuje pieczarkę, mówiąc, że znalazł ją na łące, a jak twierdzą mykolodzy, ten rodzaj pieczarki rośnie tylko w parkach i lasach, pod wysokimi drzewami.

Źródło: Filmweb.pl, Wp.pl

DOSTĘP PREMIUM