Film "Dobry opiekun" już na Netflixie. Przerażająca historia, która wydarzyła się naprawdę

Film "Dobry opiekun" to oparta na faktach historia opowiadająca o "aniele śmierci". Główne role grają laureaci Oscara: Jessica Chastain (jako Amy Loughren) i Eddie Redmayne (jako Charles Cullen). 26 października długo wyczekiwany thriller, trafił na platformę Netflix.

"Dobry opiekun" przedstawia wydarzenia z perspektywy pielęgniarki Amy (Jessica Chastain), która przyjaźniła się z wrażliwym pielęgniarzem Cullenem i miała spory wpływ na to, że został zatrzymany i skazany. 

Dobry opiekun. Nowy film Netflixa

W filmie Netflixa Amy jest pielęgniarką i samotną matką zmagającą się z poważną chorobą serca. Nocne dyżury doprowadzają ją do kresu sił fizycznych i psychicznych.

Niespodziewanie otrzymuje pomoc w postaci Charliego – wrażliwego pielęgniarza, który zaczyna pracę na jej oddziale. Podczas wspólnie przepracowanych nocy tworzy się między nimi więź przyjaźni i po raz pierwszy od dawna Amy zaczyna wierzyć w pomyślny los dla siebie i swoich córek. Jednak seria tajemniczych zgonów pacjentów doprowadza do wszczęcia śledztwa, w którym Charlie jest głównym podejrzanym. Amy musi zaryzykować życie i bezpieczeństwo dzieci, by odkryć prawdę - czytamy w serwisie Filmweb.pl. 

 Film "Dobry opiekun" już na Netflixie. Historia prawdziwa

Film w reżyserii Tobiasa Lindholma oparty jest na reportażu Charlesa Graebera "Dobry opiekun. Prawdziwa historia o medycynie, szaleństwie i morderstwach". Autor opisał w nim prawdziwą historię seryjnego mordercy z USA

Wspomniany wyżej Cullen, nazwany przez media "aniołem śmierci", na przestrzeni 16 lat mógł odpowiadać za śmierć nawet 400 osób. Przez lata pozostawał bezkarny i bez problemów przenosił się z jednego szpitala do drugiego. 

- Obraz można określić z grubsza jako krzyżówkę skandynawskiego dramatu proceduralnego z echami takich thrillerów jak "Ręka nad kołyską" czy "Fatalne zauroczenie" (jedna ze scen wygląda, jakby wyrwano ją żywcem z tego kultowego filmu). Spokojne i metodyczne tempo narracji "Dobrego opiekuna" pozwala się wczuć w fabułę i sytuację bohaterów. Zimna i bardzo oszczędna paleta barw w połączeniu z sugestywną ścieżką dźwiękową dość umiejętnie kreują atmosferę niepokoju – czytamy na naekranie.pl.

 "Dobry opiekun" nie jest produkcją, przy której widz zastanawia się, kto jest mordercą. To wiemy od samego początku. Scenarzystka Krysty Wilson-Cairns uznała za ciekawsze nakreślenie, jakim cudem pielęgniarz-morderca,  przez tyle lat mógł bezkarnie uśmiercać ludzi. 

Dobry opiekun. Obsada

Główne role w filmie grają laureaci Oscara: Jessica Chastain (jako Amy Loughren) i Eddie Redmayne (Charles Cullen). Reżyserem jest Tobias Lindholm znany jako scenarzysta hitu „Na rauszu", który w karierze stał za kamerą dwóch odcinków serialu „Mindhunter" oraz filmów „A Hijacking" i „Wojna". Autorką scenariusza jest Krysty Wilson-Cairns, nominowana do Oscara za film „1917". W obsadzie są także Nnamdi Asomugha, Noah Emmerich i Kim Dickens.

Film Netflixa nie jest pierwszym podejściem filmowym do zaprezentowania tej historii światu. Dwa lata po skazaniu mordercy, w 2008 r. powstał niskobudżetowy horror "Killer Nurse".

Źródło: Filmweb.pl/ naekranie.pl/ film.wp.pl  

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM