Ridley Scott nakręci serial "Blade Runner 2099" dla Amazon Prime Video. To może być megahit

Filmy z serii "Blade Runner" (Łowca Androidów) to już tytuły kultowe które na całym świecie mają rzeszę wiernych fanów. Kwestią czasu było więc, kiedy ktoś postanowi przenieść je na mały ekran w formie serialu. Teraz już wiemy, że misji tej podjęła się platforma Amazon Prime Video. Za kamerą stanie sam Ridley Scott.

Serial o Łowcy Androidów na Amazonie

Fabularna odcinkowa produkcja, będąca kontynuacją filmów "Blade Runner" (Łowca Androidów) i "Blade Runner 2049" to projekt przygotowywany przez Ridleya Scotta, który nakręcił pierwszy z popularnych filmów. Wyprodukowania tego wyczekiwanego serialu podjął się Amazon Prime Video. 

Na razie nie wiadomo nic na temat fabuły tej produkcji. Jak podaje filmweb.pl, nowa odsłona Łowcy Androidów będzie działa się 50 lat po wydarzeniach z "Blade Runner 2049". Nie wiadomo także kogo tym razem zobaczymy w głównych rolach i czy do serialu powróci Harrison Ford, który dwukrotnie wcielił się w rolę łowcy Ricka Deckarda. 

"Blade Runner" - łowcy na tropie androidów

Pierwszy film "Blade Runner" nakręcony w 1982 roku przez Ridleya Scotta był adaptacją powieści "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" autorstwa Philipa K. Dicka. Opowiadał o świecie przyszłości (roku 2019), w którym wyglądające jak ludzie androidy, wykorzystywane do niebezpiecznych misji pozaziemskich, buntują się i zaczynają zagrażać ludzkości. Specjalne jednostki policji, zwane „łowcami androidów" (ang. „blade runners") mają za zadanie łapać nieposłuszne jednostki.Głównym bohaterem jest jeden z łowców Rick Deckard (w tej roli Harrison Ford), który tropi grupę ukrywających się w Los Angeles androidów.

W kolejnej części, której akcja dzieje się w 2049 roku, oficer K (w tej roli Ryan Gosling) wpada na trop spisku, którego ujawnienie może doprowadzić do rewolucji. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest ukrywający się z dala od cywilizacji Rick Deckard

"Blade Runner" - ciekawostki

Film "Blade Runner" zadebiutował w amerykańskich kinach w czerwcu 1982 roku i nie stał się kasowym przebojem. Popularność zyskał po czasie za sprawą kaset VHS. 

W 2007 roku Amerykański Instytut Filmowy umieścił film na 97. miejscu w rankingu „100 najlepszych filmów wszech czasów".

Miano kultowej, podobnie jak sam film, zyskała ścieżka dźwiękowa autorstwa Vangelisa

Film otrzymał nagrodę Hugo w kategorii najlepsza prezentacja dramatyczna w 1983 roku. Był nominowany do ośmiu nagród BAFTA, z których zdobył trzy. Blade Runner był także dwukrotnie nominowany do Oscara (za efekty specjalne i scenografię), oraz do Złotego Globu (za muzykę).

DOSTĘP PREMIUM