Zagadka z przeszłości, szybkie zwroty akcji i tajemniczy projekt nazistów. Te książki wciągną cię, kiedy za oknem zimno, ciemno i pada [materiał we współpracy z partnerem]
Oto trzy warte uwagi nowości wydawnictwa Filia z półki thrillerów i sensacji. Szybka akcja, dramatyczne zwroty i zaskakujące zbiegi okoliczności. Z taką lekturą nie można się nudzić i szybko zapomnimy, że za oknem szaro, buro i zimno. Nic dziwnego, że powieści Remigiusza Mroza, Marka Stelara czy Marcela Mossa cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników i często trafiają na listy bestellerów.
Remigiusz Mróz „Projekt Riese": co łączy projekt nazistów i pandemię COVID-19?
Pierwsza propozycja to najnowsza powieść najpopularniejszego obecnie polskiego pisarza Remigiusza Mroza „Projekt Riese". Autor bestsellerowego cyklu o komisarzu Forście serwuje nam kolejną wciągającą historię. Ta powieść zaskakuje nawet jego wiernych czytelników.
Tytułowy Riese to największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich.
Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć… i że to oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali kataklizm. Książka ukazała się 26 stycznia 2022 i już widnieje na szczytach list bestsellerów.
Kim jest Remigiusz Mróz?
Remigiusz Mróz to najpopularniejszy obecnie polski pisarz, doktor nauk prawnych. Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Opolu, ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie doktoryzował się z prawa konstytucyjnego. Jego książki rozeszły się w Polsce w kilku milionach egzemplarzy, został także uhonorowany szeregiem nagród literackich oraz kulturalnych. Za granicą reprezentowany jest przez jedną z najbardziej wpływowych agencji literackich, Madeleine Milburn Literary Agency z siedzibą w Londynie. W swoich książkach często łączy wątki fabularne z komentarzem społeczno-politycznym, jest także ambasadorem kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Kocham. Szanuję".
Marcel Moss „Zaginieni": Czy można dojść do prawdy, gdy wszyscy coś ukrywają?
Drugą propozycją na wieczory, gdy wiatr za oknem hula, jest nowa powieść Marcella Mossa „Zaginieni". Rok 2007. Zakochani Gabriela i Rafał spędzają romantyczny weekend nad jeziorem. Pewnej nocy zostają napadnięci we własnym namiocie. Gdy dziewczyna odzyskuje przytomność, nigdzie nie może znaleźć Rafała.
Podejrzenia padają na narkomana Jacka, który tamtej nocy biwakował nieopodal ze znajomymi. Wkrótce mężczyzna zostaje uznany przez sąd za winnego zabójstwa Rafała i ukrycia zwłok.
Kilkanaście lat później Jacek zgłasza się do Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO". Mężczyzna wierzy, że padł ofiarą spisku, a Rafał wciąż żyje. Ignacy „Igi" Sznyder oraz jego wspólniczka Sandra Milton udają się do rodzinnej wsi klienta. Wkrótce uzmysławiają sobie, że dotarcie do prawdy może być niemożliwe w sytuacji, gdy nikt nie jest z nimi szczery.
Aby dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej tragicznej nocy nad Jeziorem Białym i gdzie jest Rafał, trzeba sięgnąć po „Zaginionych" Marcela Mossa.
Kim jest Marcel Moss?
Marcel Moss Fot. Bartosz Pussak
Marcel Moss to pseudonim literacki jednego z najpopularniejszych autorów thrillerów w Polsce. Jego książki podbiły listy bestsellerów i sprowokowały czytelników i internautów do dyskusji na ważne tematy społeczne, takie jak przemoc fizyczna i psychiczna, hejt w internecie, czy depresja i samobójstwa wśród nastolatków. Nakład jego książek po roku od debiutu przekroczył 200 tysięcy egzemplarzy.
Marek Stelar „Skrucha": Gdzie szukać prawdy po wielu latach od wydarzeń?
„Nie będzie przebaczone temu, kto nie okaże skruchy. Nie ma skruchy w tym, w którym nie ma człowieka".
Trzecia propozycja to coś dla wielbicieli tajemnic sprzed lat. Jest wiosna 2018 r. Aspirant Dominik Przeworski, „kryminalny" ze szczecińskiej Komendy Miejskiej Policji trafia do niewielkiej miejscowości na samym końcu Polski. Od tej pory ma zaprowadzać porządek jako dzielnicowy w Nowym Warpnie. Tymczasem w ogrodzie przy domu w jednej z urokliwych dzielnic miasteczka odkryte zostają ludzkie szczątki.
Czy zwłoki mogą mieć coś wspólnego z tragedią sprzed ćwierćwiecza, kiedy na zalewie utonęło pięciu wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego? Czy prawdy należy szukać gdzie indziej?
Marek Stelar, który uwiódł wcześniej czytelników cyklem o nadkomisarzu Rędzi, zabiera nas tym razem do Nowego Warpna, gdzie towarzyszymy w śledztwie aspirantowi Przeworskiemu. Powieść przyciąga też wspaniale oddanym klimatem miejsca akcji, gdyż autor (jak sam o sobie mówi „Szczeciner") jest silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski.
Kim jest Marek Stelar?
Marek Stelar materiały wydawnictwa
Rocznik 1976, z wykształcenia architekt, z pasji modelarz architektoniczny. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość, a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Skrucha" to jego 13 powieść.
-
Będą kontrole na granicy ze Słowacją. Hołownia aż parsknął. "Powrót do PRL"
-
Gabinet grozy. "Zabrałbym się chyba za tego HIV-a". Przyszła do niego zdrowa, a wyszła "śmiertelnie chora"
-
Przeczytaliśmy "Vademecum wyborcze katolika". Ksiądz rozkłada ręce: To pomyłka
-
Awantura z Polską to temat numer jeden w Ukrainie. Obrywa się też Zełenskiemu
-
Katastrofa w seminariach i "ciemna noc" Kościoła. "Stworzono w nim eldorado dla przestępców"
- Aresztowanie aktywistki Ewy M. Sąd ma rozpoznać zażalenie prokuratury i obrony
- "Byłem zaskoczony, że zaproponowano mi takie wysokie miejsce". Lokalny aktywista pociągnie listę KO na Podkarpaciu?
- Sprawdziliśmy, co w sklepach myślą o powrocie handlu w niedzielę. Tusk rozwścieczył. "Co mu odbiło"
- Poderwano myśliwce stacjonujące w Polsce. Chodziło o rosyjskie samoloty
- Karolina Lewicka z tytułem Mistrza Mowy Polskiej