Ordo Iuris chce ścigać za turystykę aborcyjną. Siedlecka: Może PiS zatrudni detektywa Rutkowskiego?

Marsz Świętości Życia w Warszawie

Marsz Świętości Życia w Warszawie (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Za pierwszych rządów PiS zakładano podsłuchy ginekologom i anestezjologom asystującym przy aborcjach. Teraz siły i środki rzucono na front turystyki aborcyjnej - napisała na blogu portalu Polityka.pl Ewa Siedlecka.

Stowarzyszenie Ordo Iuris chce, aby prokuratura ścigała każdego, kto pomógł w przeprowadzeniu aborcji poza granicami kraju. Miałyby za to grozić trzy lata więzienia. Prokuratura przekazała pomysł swoim śledczym, informuje "Gazeta Wyborcza"

Ordo Iuris to organizacja, która walczy o całkowity zakaz aborcji. Ich pomysł oburzył m.in. Ewę Siedlecką, która opisała temat na blogu portalu Polityka.pl

Ordo Iuris dowodzi m.in., że każda informacja dotycząca wykonania aborcji w sytuacji innej niż przewidziana prawem jest przestępstwem „udzielenia pomocy” w nielegalnej aborcji. W tym kontekście wymienia przede wszystkim ogłoszenia dot. tzw. turystyki aborcyjnej, czyli wyjazdów do klinik wykonujących legalną aborcję za granicą

- opisuje na blogu Siedlecka.

Jak czytamy dalej, zdaniem publicystki opinia jest poprawna pod względem prawa, jednak sąd nie musiałby uznać takiej argumentacji. W tym, że prokuratura bierze pod uwagę taką opinię, Siedlecka również nie widzi nic nadzwyczajnego. - W przeszłości, szczególnie gdy prokuratura była niezależna od rządu, prokurator generalny Andrzej Seremet wykorzystywał uwagi nadsyłane np. przez organizacje walczące z mową nienawiści i ksenofobią - dodaje.

Ma ona natomiast zastrzeżenia co do dalszych poczynań prokuratury. - Sytuacja, w której Prokurator Krajowy – rękami dyrektora swojego Biura – rozsyła in extenso opinię organizacji pozarządowej jako rodzaj wytycznych dla podległych prokuratorów jest nowa. I zastanawiająca z punktu widzenia legalności - pisze Ewa Siedlecka.

Za pierwszych rządów PiS zakładano podsłuchy ginekologom i anestezjologom asystującym przy aborcjach. A potem były spektakularne najścia CBA na gabinety w trakcie zabiegów przerwania ciąży. Teraz siły i środki rzucono na front turystyki aborcyjnej

- komentuje na blogu Siedlecka.

Zdaniem publicystki organy państwowe coraz częściej wyręczają się prywatnymi organizacjami. Nazywa to "outsourcingiem w dziedzinie ścigania". - Negocjacje rządu z prezydentem w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym prowadzi wynajęty prawnik o nieznanej tożsamości - podaje za przykład Siedlecka. - Może PiS zatrudni np. detektywa Rutkowskiego, zamiast męczyć CBŚ? - ironizuje, podsumowując.

Neumann: Bronimy kobiet, ale nie będziemy popierać aborcji na życzenie

Zobacz także
 • Sędzia Waldemar Żurek Sędzia Żurek ujawnia prawdziwe intencje Ziobry ws. asesorów: Minister zachował się obrzydliwie
 • Znicze pod biurem posła PiS w Zamościu Emerytki zapaliły znicze by upamiętnić Piotra Szczęsnego. Teraz muszą się tłumaczyć na policji
 • Jarosław Gowin podczas inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim "Dlaczego pan nie wstąpi do PiS?". Odpowiedź Gowina nie spodoba się na Nowogrodzkiej
Komentarze (176)
Ordo Iuris chce ścigać za turystykę aborcyjną. Ewa Siedlecka komentuje
Zaloguj się
 • lahcimmichal

  Oceniono 43 razy 41

  I więcej takiego pier.... tym bardziej jestem zdania, że z kościołem powinno się walczyć jak z ISIS.

 • iarna

  Oceniono 32 razy 30

  W Polsce PANOSZY się tuman. Prawny, polityczny, ekonomiczny i obyczajowy.
  Tuman uznał, że nadszedł jego czas i chce WSZYSTKIEGO i po swojemu. Reszta to kompoost i ma stulić ryj albo pójdzie do więzienia.
  Nie znam bardziej paranoicznego i schizofrenicznego miksu wykształcenia pobranego na wyższych uczelniach z tumaństwem i kołtuństwem jakim jest mOrdo Juris

 • monoekann

  Oceniono 28 razy 26

  Wyjazd z kraju tylko za zgodą proboszcza lub ginekologa z odpowiednim pozwoleniem (od proboszcza oczywiście).

 • 1utek

  Oceniono 27 razy 25

  Należy powołać następną służbę specjalną CŚA (Centrum Ścigania Aborcji). A w ogóle to 80 procent dorosłych Polaków powinno pracować w służbach specjalnych donoszących prezesowi a każdym ruchu obywatela.

 • antonikarcz

  Oceniono 26 razy 24

  Ordo Iuris ortodoksyjna sekta, w której wykorzystuje się kobiety i dzieci do zaspokajania obłąkańczych rojeń metodami znanymi z więzień lub szpitali dla psychicznie chorych.

 • sailor20170605

  Oceniono 23 razy 21

  Podła agentura Watykanu. Ta organizacja powinna zostać zdelegalizowana.

 • bogucjusz

  Oceniono 20 razy 20

  PiSlamski Katolifat (dawniej: Rzeczpospolita Polska)

 • sailor20170605

  Oceniono 21 razy 19

  Wali ich po tych zakutych łbach aż echo niesie jak w lesie. Czyli według tych debili kobieta będzie musiała przed wyjazdem za granice iść po zaświadczenie do ginekologa? Wycofają wszystkie testy ciążowe z aptek aby kobieta musiał iść zbadać się do ginekologa, a jak wyjdzie ciąża to lekarz będzie miał obowiązek zabrać kobiecie paszport i dowód osobisty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy