"Nie ma wakacji od praw kobiet" - protesty przed biurami PO, PiS i Nowoczesnej

W ponad 50 miastach, w kraju i poza granicami Polski, zorganizowano protesty przeciwko próbom zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Akcja zorganizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet to reakcja na odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu liberalizacji przepisów antyaborcyjnych.

W Warszawie, jak relacjonowała reporterka Radia TOK FM Agnieszka Rogal, przed biurem PO zebrało się kilkaset osób.

W Lublinie w manifestacji wzięło udział ok. 100 osób. Wśród nich byli ci, którzy zbierali podpisy, pod obywatelskim projektem liberalizacji przepisów antyaborcyjnych. I nie kryli rozczarowania postawą posłów partii opozycyjnych.

Demonstrację - jak informuje Anna Gmiterek-Zabłocka - zakłócili przedstawiciele środowisk pro-life, skandując 'Nie zabijaj". W grupie był też mężczyzna z napisem White Power i krzyżem celtyckim.

Gdy dyrektor biura poselskiego Joanny Muchy podszedł do policjantów, z prośbą o interwencję, usłyszał, że ... nie znają angielskiego.

Projekt komitetu Ratujmy Kobiety nie trafił do dalszych prac sejmowych, bo zabrakło głosów posłów opozycji. Wśród polityków PO i Nowoczesnej, którzy nie poparli skierowania projektu do komisji, były też posłanki, które brały udział w Czarnych protestach. Wtedy przedstawiały się jako obrończynie praw kobiet.

"Posprzątane. Trzeba tylko szufelkę przynieść, by wynieść resztki" - mocny komentarz na temat Nowoczesnej>>>

"Nie potrzebujemy teraz opozycji i jej przeprosin, nie potrzebujemy polityków i polityczek, nie potrzebujemy tej medialno–politycznej papki, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy. Do piekła kobiet. Potrzebujemy Ciebie, Polsko" - napisali organizatorzy środowej akcji.

W stolicy marsz organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet wyruszył spod biura Platformy Obywatelskiej, przy ul. Wiejskiej.

Sprawdź, gdzie w twoim mieście odbędą się protesty>>>

Polska coraz bardziej zbliża się do Salwadoru. Projekt zaostrzający przepisy skierowany do komisji

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
"Nie ma wakacji od praw kobiet" - protesty
Zaloguj się
 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 2

  Są wakacje od praw kobiet patrz urlop Barbary Nowackiej na Bali !!!
  Wyjazd Barbary Nowackiej na Bali można a nawet trzeba porównać z wyjazdem
  Ryszarda Petru na Maderę !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  I ze co niby co te stare baby maja symbolizowac.

 • mm0427

  Oceniono 1 raz 1

  Na manifestacji zdarzyło mi się słyszeć tłuamczenia uczestniczek, że one "nie są morderczyniami, no ale....". To najlepiej pokazuje jak dramatyczny jest stan samooceny kobiet. Jak bardzo udało się nas sponiewierać i sprowadzić do pozycji nieodpowiedzialnych, niemoralnych, będących zagrożeniem dla siebie i innych istot. Sumienie nie pozwala mi zgadzać się na to i dlatego przede wszystkim biorę udział w protestach i popieram każdą inicjatywę uwalniania umysłów Polaków.
  Wciąż pysznimy się walką z komuną, ktorej nie ma od 30 lat, a w ogóle nie przeszkadza nam, że jakaś inna potężna, męska organizacja jaką jest kościół kontroluje nie tylko państwo pod kątem instytucjonalnym dojąc go finansowo, żyjąc z naszych podatków i datków. I nie przeszkadza nam, że ta instytucja przede wszystkim rządzi naszymi umysłami i jest obecna w najbardziej intymnych sferach?(!)
  I co najważniejsze: sami na to pozwalamy!

 • swobodan1

  Oceniono 3 razy 1

  Barbara Nowacka olała protestujące kobiety z "Czarnej Środy" i pojechała sobie
  na urlop zrobiła to samo co Ryszard Petru podczas "puczu" w 2016 roku.
  Barbara Nowacka = Ryszard Petru = wiarygodność "ZERO"

 • 66kropek

  Oceniono 2 razy 0

  Jestem za liberalizacja ustawy. Zdecydowanie. I równie zdecydowanie nie pójdę manifestować w towarzystwie wariatek z bębnami krzyczących, że są wku....ne .No nie ,nie pójdę.

 • bartooolooo

  Oceniono 4 razy 0

  W Krakowie było super, zanim nie doszliśmy pod Ratusz. I kiedy dorwał się KOD do mikrofonu. Ci ludzie, te popłuczyny po PO nie rozumieją najwyraźniej o co chodzi. Jakiś bliżej nie znany aktor, który zapewniał, że cały Teatr Stary jest z protestem (to czemu był tylko on?) dowalił, że "NIE ODDAMY PIĘKNYCH NASZYCH KOBIET". Podobne rzeczy krzyczą nacjonaliści. Drogi panie aktor, właśnie po to są te dema, aby kobiet nie postrzegano poprzez pryzmat bycia bądź nie pięknymi, i aby same o sobie decydowały i chroniło je prawo - a nie bohaterscy aktorze w styczniowe wieczory. Nieco podtatusiały fan Bahemotha i Megadethu (powiało AD 1988, ta Metalmania, Jarocin, i duch Kaczmarskiego nad tym wszystkim ....) też dosolił, odmawiając kobietom prawa do decydowania. Inna pani też broniła Trybunału Konstytucyjnego, i Andrzej Zolla warto by wspomnieć, i ten trybunał co zadekretowała przed PiSiorami. Jak był w swoich orzeczeniach antykobiecy. Szanowni i szanowne protestujący patrzcie z kim robicie dema, bo niestety, ale ci dziwni ludzie o rodowodzie KODerskim ośmieszają tę ideę, a porównywanie się do dawnych sufrażystek kiedy się współpracuje z sirotami po organizacji Kijowskiego - czyli typa który nie płacił kobiecie alimentów - jest porażką na całej linii. Skoro już lustrujemy, to proszę się przyjrzeć też kto jest w Ratujmy Kobiety, bo rano dziś rzuciła mi się w oczy pani która jest szychą w Lewiatanie. Organizacji, której dosyć daleko od sprawiedliwości społecznej, i która z prawami kobiet ma tyle wspólnego, jak to są bogate kobiety.

  Po prostu - spierniczyliście demo. Pozostał niesmak. PiS i PO to samo zło, ale KOD też. Przestańcie się, jak niedawno pseudoopozycyjna .Nieudaczna i Platformersi doczepiać do protestów kobiecych, już jedna usiłująca przejąć protesty Lempart wystarcza.

 • Thomas Ravick

  Oceniono 6 razy 0

  Polska B ta czesc bardziej katolska zupelnie nieaktywna w prawach kobiet. Trzeba koniecznie wysiedlic pisdowcow na wschod granica zasieki i wprowadzic system wizowy.

 • Wojciech Kowalczyk

  Oceniono 3 razy -1

  Obojetnie pod jakim szyldem PO PIS NOWOCZESNA SLD KUKIZ ITP TO SA WSZYSCY SPRZEDAJNI SKU...SYNY ktorzy zyja jak paczki w masle na NASZ KOSZT PODATNIKOW.Umie cos taki Petru Kaczynski Miller Tusk wiecej oprocz srania w stolki???Nic!!!To sa analfabeci ktorzy maja lewe lapy do roboty a Ty Polaku masz byc elastyczny niwe kwalifikacje zdobywac a to bydlo co???Caly czas to samo Nawet sie to bydlo jezykow nie nauczylo do dzis oprocz Tuska za ktorym co prawda nie przepadam ale choc ma checi do nauki a reszta kurestwa???Zalosny kraj zalosnych sprzedajnych politykow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX