Białostocka działaczka napisała list do papieża Franciszka ws. wydarzeń wokół Marszu Równości

Białostocka działaczka społeczna napisała do papieża Franciszka list ws. wydarzeń wokół pierwszego w tym mieście marszu równości i roli jaką odegrał w nich Kościół. - Chcę, by Papież przypomniał polskim hierarchom, że osoby LGBT zasługują na szacunek - mówi kobieta.
Zobacz wideo

Katarzyna Sztop-Rutkowska, białostocka socjolożka i społeczniczka, była uczestniczką marszu, który usiłowali rozbić prawicowi chuligani. - Chciałam dać świadectwo, jak to wyglądało od środka i list jest na razie bardzo emocjonalny, ja go na razie w całości nie opublikuję, dopóki nie dostanę żadnej odpowiedzi, ale też pokazuje, co było przed - mówi aktywistka. 

Szop-Rutkowskiej chodzi głównie o wezwanie białostockiego arcybiskupa Wojdy o obronę miasta przed marszem i aktywną rolę Kościoła podczas różnych kontrdemonstracji. - Również dołączyłyśmy - razem z posłanką Scheuring-Wielgus - prośbę, aby papież zorganizował w Watykanie spotkanie ze środowiskiem chętnych osób z Polski, ze środowiska LGBT+ - tłumaczy Sztop-Rutkowska. 

W tej ostatniej sprawie Sztop-Rutkowska chce się spotkać z aktywistami stowarzyszenia Wiara i Tęcza, zrzeszającego wierzące osoby LGBT .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
Białostocka działaczka napisała list do papieża Franciszka ws. wydarzeń wokół Marszu Równości
Zaloguj się
 • Frika 636

  Oceniono 18 razy 10

  I co Franciszek zrobi? Powie, że tak nie wolno a oni dalej będą robić co chcą ??. Tak jak z pedofilia, powiedział aby nie kryć pedofilów a oni dalej swoje.. Bang bang inna parafia i to lepsza niż poprzednia, tak za karę ??

 • ochujek

  Oceniono 18 razy 8

  Już był w Polsce wysłannik papieża by walczyć z pedofilią. Tylko przemknął bezszelestnie.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 9 razy 7

  Prędzej uwierzę iż Kościół Katolicki w Polsce ogłosi schizmę i wybierze na swego Papierza Rydzyka niż w to iż podporządkuje się on Franciszkowi - którego większość polskich hierarchów uważa co najmniej za dziwaka.

 • damtek

  Oceniono 7 razy 5

  Rozmawialiśmy teraz z moją 15 letnią córką i po skandalicznych słowach biskupa #Jędraszewski moja córka nie będzie brała udziału w lekcjach religii w roku szkolnym 2019/2020 !

  Mojej zgody nie ma na tak haniebne słowa ! Amen.

  Paweł P/twitter

 • damtek

  Oceniono 9 razy 5

  Chyba jedyny pożytek z rządów PiSu jest taki, że maski niektórym "księżom" opadły.
  Już nie muszą udawać dobrych, można być księdzem-hejterem oficjalnie.
  Jeszcze 2 - 3 lata i na dyskoteki będziemy chodzili do byłych kościołów.
  Dzięki, panie "ksiądz". Na dyskotece mniej patologii.

  Wojciech Kussowski/twitter

 • damtek

  Oceniono 9 razy 5

  W Olsztynie nie ma chętnych na księdza.Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów.Hierarchowie będą się zastanawiać,dlaczego.
  Serio nie wiedzą? UPADEK.

  running/twitter

 • lusjola

  Oceniono 9 razy 5

  Całkowicie Panią popieram, ja bym jeszcze dodała żeby Franciszek usunął z Krakowa ZARAZĘ Jędraszewskiego nie potrzeba nam tu jątrzącego "biskupa" !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX