Kilkanaście ulic i rond zablokowanych. Warszawa protestuje po wyroku TK

Warszawa stanęła, kilkanaście rond i ulic zostało zablokowanych. Trwają kolejne protesty po wyroku Trybunału Konstytucjnego w sprawie aborcji.
Zobacz wideo

Według informacji, które na Facebooku podaje Ogólnopolski Strajk Kobiet, blokady zaplanowano w 13 miejscach w Warszawie. Na Mokotowie protestujący od 16 blokują ulicę Puławską przy skrzyżowaniu z Narbutta, są też w ścisłym centrum w okolicy ronda de Gaulle'a i ronda Dmowskiego, blokują rondo ONZ i Czterdziestolatka, na Ursynowie aleję Komisji Edukacji Narodowej, a na Żoliborzu rondo wokół placu Wilsona.  

O utrudnieniach na drogach informuje również policja. "Prosimy kierowców o stosowanie się do sygnałów i poleceń policjantów ruchu drogowego. Informacje o bieżących utrudnieniach przekazują lokalne stacje radiowe" - uprzedzają policjanci. Stołeczna policja dodaje też, że w "miejsca, gdzie dochodzi do akcji protestacyjnych kierowani są policjanci ruchu drogowego i prewencji oraz zespołów antykonfliktowych policji". 

W niektórych miejscach protestujący przechodzą przez przejścia dla pieszych, w innych ustawili się z transparentami w poprzek jezdni. Blokują także torowiska tramwajowe. Protesty trwają w całym kraju. Jak zapowiadała w TOK FM Marta Lempart, chodzi o "piesze, samochodowe, czy rowerowe" blokady ulic. 

DOSTĘP PREMIUM