Gniezno. Niebezpieczny wypadek podczas remontu Miejskiego Ośrodka Kultury. Osiem osób trafiło do szpitala

W gnieźnieńskim MOK-u trwa remont. Podczas prowadzonych prac z wysokości ok. 3-4 metrów spadło osiem osób. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek, 13 maja po godz. 10 - poinformowała "Gazeta Wyborcza".
Zobacz wideo

W piątek przed południem podczas robót budowlanych na trenie miejskiego ośrodka kultury zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem przygotowane pod wylewkę stropu, na którym znajdowało się osiem osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Osoby te spadły z wysokości kilku metrów do piwnicy.

Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi pogotowia ratunkowego trafili do szpitali.

- Dwie osoby były transportowane do karetek na noszach typu deska, kolejne osoby były transportowane na fotelach medycznych, cztery pozostałe osoby wyszły na zewnątrz budynku o własnych siłach. Wszyscy poszkodowani byli przytomni, ze wstępnych ustaleń wynika, że odnieśli obrażenia rąk i nóg - powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin.

Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Funkcjonariusze powiadomili powiatowego inspektora pracy i powiatowy nadzór budowlany. 

Remont Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" przebudowa głównej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury trwa od jesieni ubiegłego roku. "Inwestycja obejmuje m.in. remont nieużywanych pomieszczeń, w tym części piwnic. Jeszcze w środę, 11 maja MOK Gniezno chwalił się postępem prac najbardziej charakterystycznej, frontowej części budynku, liczącego ponad 200 lat. Poza zabytkową częścią budynku – XIX-wieczną siedzibą loży masońskiej, której elewacja wpisała się w architekturę miasta – rewitalizowana jest także południowa część, dobudowana w czasach PRL" - napisano w "GW".

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM