Zalasewo. Śmierć czteroosobowej rodziny. Śledczy nie wykluczają udziału osób trzecich

- W Zalasewie mogło dojść do rozszerzonego samobójstwa. Nie wykluczamy udziału osób trzecich - powiedział we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci czteroosobowej rodziny w Zalasewie w pow. poznańskim (Wielkopolskie). Ich ciała znaleziono po ugaszeniu pożaru domu jednorodzinnego. Zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego wpłynęło tuż po północy.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że ofiary śmiertelne to małżeństwo; mężczyzna miał 61 lat, kobieta 55 lat. Nie żyją też dzieci w wieku 8 i 14 lat.

Prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział PAP, że pewne okoliczności wskazują na to, że w Zalasewie mogło dojść do rozszerzonego samobójstwa. - W tym zdarzeniu nie wykluczamy także udziału osób trzecich. Na miejscu pracują m.in biegli z zakładu medycyny sądowej oraz z dziedziny pożarnictwa. Trwa zbieranie materiału dowodowego – podał.

Ustalane jest m.in miejsce powstania pożaru i przyczyny pojawienia się ognia. Na razie nie wiadomo, kiedy przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

Rzecznik poznańskiej PSP st. kpt. Michał Kucierski powiedział PAP, że ogień gasiło osiem zastępów straży pożarnej. - Kiedy pierwsze wozy strażackie pojawiły się w Zalasewie, pożar objął pierwsze piętro budynku oraz poddasze. W trakcie gaszenia pożaru strażacy natknęli się na dwa ciała - powiedział. Dwa kolejne ciała zostały ujawnione po ugaszeniu pożaru, w trakcie przeszukiwania pogorzeliska.

- Wiemy, że ta rodzina niedawno wprowadziła się do tego domu, wcześniej mieszkała w Niemczech. Ustalamy, czy jest to zdarzenie o charakterze kryminalnym, prowadzone będą oględziny miejsca zdarzenia, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok - powiedział Andrzej Borowiak.

Tragiczny pożar w Zalasewie. Kondolencje od arcybiskupa

"Z ogromnym bólem dowiedzieliśmy się dziś o śmierci czterech osób w pożarze domu w Zalasewie. Rodzinom zmarłych składam wyrazy współczucia, a wszystkich proszę o modlitwę za tych, którzy tragicznie zginęli. Zmarłych polecam miłosierdziu Wszechmogącego Boga!" - napisał we wtorek metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

TOK FM PREMIUM