Muzyk Krzysztof S. usłyszał zarzut seksualnego wykorzystania nieletniego

Znany muzyk Krzysztof S. usłyszał w prokuraturze zarzut seksualnego wykorzystania nieletniego. Do przestępstwa o charakterze pedofilskim miało dojść w 2017 roku podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży w Puławach.
Zobacz wideo

Informację o dla Krzysztofa S. potwierdziła PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz. - W poniedziałek, 12 grudnia mężczyźnie został przedstawiony zarzut popełnienia czynu z art. 200 par. 1 k.k. (seksualne wykorzystanie małoletniego - PAP) - poinformowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz. Jak zaznaczyła, zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 roku, mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży.

Aleksandra Skrzyniarz podała przy tym, że Krzysztof S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił też składania wyjaśnień. - Aktualnie uzupełniany jest materiał dowodowy w sprawie - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Za zarzucany czyn może grozić od 2 do 12 lat więzienia.

Andrzej S. "uwodził dzieci, molestował i gwałcił, a później je kontrolował"

Jako pierwszy o zarzutach dla muzyka poinformował portal tvp.info. "Dziennikarz i pisarz Mariusz Zielke, który pisał o sprawie, twierdził, że wie o 20 ofiarach S. na przestrzeni 40 lat" - czytamy na portalu.

W rozmowie z TVP Info Mariusz Zielke twierdził, że muzyk "uwodził dzieci, molestował i gwałcił, a później je opanowywał i kontrolował, również w dorosłym życiu".

"Kilka tygodni temu napisał on, że znany muzyk, pianista jazzowy i kompozytor wykorzystywał seksualnie uczestniczki programów 'Tęczowy Music Box' i 'Co jest grane?'. Zielke wymienił także media, które próbował zainteresować tematem, jak twierdzi, bezskutecznie" - podał portal.

"W 2019 roku wszczęto postępowanie przeciwko S. w związku z doniesieniami o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich dziewczynek oraz chłopców przez muzyka. Prokuratura umorzyła wówczas postępowanie ze względu na przedawnienie" - dodał portal tvp.info.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM