Leszczyna o TK: Robią podłość i świństwo nam wszystkim. Nie tylko kobietom

Jak powiedział przewodniczący Borys Budka: nie zostawimy tego bandyckiego prawa, tej koszmarnej, obrzydliwej decyzji pseudotrybunału. Wywalimy to w powietrze razem z PiS już niebawem - zapowiadała posłanka PO Izabela Leszczyna.
Zobacz wideo

Trybunał Konstytucyjny zgodził się posłami Prawa i Sprawiedliwości i uznał, że zapisy zezwalające na przerwanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą.

Posłanka PO Izabela Leszczyna mówiła w TOK FM, że na wieść o takiej decyzji TK poczuła "koszmarny smutek". – To niezwykle przykre, że żyjemy w państwie, w którym w środku pandemii, gdy każdy jest zatroskany o swoich bliskich, mamy rząd, który funduje nam takie draństwo – oceniła Leszczyna.

A może posłuchasz? Ten podcast, podobnie jak wszystkie inne w TOK FM, czekają - wystarczy 1 zł

Karolina Lewicka, prowadząca "Wywiad Polityczny", wskazywała, że być może moment nie jest przypadkowy, bo ze względu na pandemię, wyrażanie sprzeciwu w formie protestów jest praktycznie niemożliwe.

– Pokazuje podłość i świństwo, jakie robią nam wszystkim. Bo nie tylko kobietom. Mężczyzna też cierpi, gdy on i jego partnerka skazani są na urodzenie płodu, który jest niezdolny do samodzielnego życia i umiera w mękach na ich oczach. Jakim okrutnikiem trzeba być, żeby skazywać ludzi na coś takiego - ubolewała posłanka. 

Dodała, że PiS to "potworni tchórze". - Bali się kobiet, tego, że "czarne parasolki" znów wyjdą na ulicę. Jednak my tego nie zrobimy, bo przestrzegamy prawa, obostrzeń i jesteśmy pod tym względem na antypodach PiS – mówiła Leszczyna.

Jednocześnie obiecywała, że opozycja będzie próbowała działać w tej sprawie. – Tak, jak powiedział przewodniczący Borys Budka: nie zostawimy tego bandyckiego prawa, tej koszmarnej, obrzydliwej decyzji pseudotrybunału. Wywalimy to w powietrze razem z PiS już niebawem – podkreślała posłanka opozycji.

DOSTĘP PREMIUM