Jarosław Kaczyński zakończy pracę w rządzie. Dworczyk: Zbliża się moment odejścia

Jak zapowiedział Michał Dworczyk, zbliża się moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Prezes PiS od października 2020 roku jest wicepremierem, kieruje Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
Zobacz wideo

Michał Dworczyk w Radiu Zet został zapytany, czy i kiedy wicepremier i prezes PiS odejdzie z rządu. - Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, jak oczywiście nie znam dokładnej daty - odpowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  - Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii, mówił również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego - dodał.

Dopytywany, czy zatem Kaczyński odejdzie z rządu, Dworczyk odpowiedział: "Wszystko wskazuje, że ten moment się zbliża". Dworczyk stwierdził, że Kaczyński jako wicepremier odegrał niezwykle istotną rolę w ostatnich miesiącach, kiedy trwała wojna na Ukrainie oraz miały miejsce wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej. - Jako lider naszego obozu politycznego też był bardzo zaangażowany w różnego rodzaju sytuacje wewnątrz naszego obozu - zaznaczył, dodając, że Kaczyński "pomagał znaleźć wspólny język różnym środowiskom w ramach jednego obozu politycznego".

- Żałuję, że konsekwencją odejścia pana premiera Jarosława Kaczyńskiego będzie pewien brak w tym obszarze - powiedział szef KPRM.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest wicepremierem od października 2020 roku. Kieruje Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

TOK FM PREMIUM