Jarosław Kaczyński jest "osłabiony i obolały". Prezes PiS niedomaga po operacji. Kiedy ruszy w Polskę?

Jak wynika z informacji Onetu, Jarosław Kaczyński - po operacji nogi - "wciąż niedomaga". "Nie jest w stanie uczestniczyć w pełni w pracach sztabu wyborczego PiS, nie wspominając o wysiłku kampanijnym w terenie. Nie ma szans, by ruszył w Polskę przed początkiem kwietnia, choć bardziej realny jest termin poświąteczny" - informują w "Stanie Wyjątkowym" Dominika Długosz i Andrzej Stankiewicz.
Zobacz wideo

Choć już ponad tydzień minął od inauguracji wielkiego przedwyborczego objazd kraju przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, to lider partii cały czas zwleka z kolejną odsłoną swoich spotkań z wyborcami.

Jak podkreślają autorzy "Stanu Wyjątkowego" publikowanego przez Onet, brak Jarosława Kaczyńskiego szczególnie rzuca się w oczy przy bardzo dużej aktywności Donalda Tuska. "Politycy PiS czują, że objazd Tuska pomaga Platformie. Dlatego tygodniami czekali z niecierpliwością, aż wykuruje się Jarosław Kaczyński i wróci do spotkań w powiatach. Jednak prezes po operacji nogi wciąż niedomaga. Jest obolały i osłabiony, nie jest w stanie uczestniczyć w pełni w pracach sztabu wyborczego PiS, nie wspominając o wysiłku kampanijnym w terenie" - informują Dominika Długosz i Andrzej Stankiewicz. I dodają, że "nie ma szans", żeby Kaczyński "ruszył w Polskę przed początkiem kwietnia, choć bardziej realny jest termin poświąteczny".

Ze słabości Kaczyńskiego korzysta Zbigniew Ziobro. Koalicjant PiS-u wyspecjalizował się w wojowaniu nie tylko z Unią Europejską, ale także premierem rządu, w którym zasiada. Jak podkreślili autorzy "Stanu Wyjątkowego", Ziobro "zaatakował premiera za wysokie ceny energii, umieszczając Morawieckiego — a jakże — w jednym szeregu z Tuskiem, lewicą, Niemcami i Unią Europejską, które chcą wydrenować kieszenie Polaków".

"W świecie Ziobry trudno o cięższy epitet, niż zestawienie z takim pakiecikiem — a Morawiecki udaje, że wcale nie został opluty. Na spotkaniach Morawieckiego w terenie widać, czemu Ziobro gra tą kartą. Inflacja, w tym wysokie ceny energii, to najważniejsze kwestie, które angażują emocje wyborców. Ziobro wie, że Morawieckiemu trudno będzie doprowadzić do obniżek" - wyjaśniają Długosz i Stankiewicz.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM