Giertych na ministra edukacji, darmowe zoo i prezydencki długopis. Zalewski i Ćwiek komentują politykę [ŚMIELEJ!]

Liść Patryka Jakiego, Giertych z powrotem na ministra edukacji i jaka powinna być przyszłość dzisiejszych gwiazd TVP - Bartek Zalewski i Kuba Ćwiek w drugim odcinku podcastu "Śmielej!" komentują bieżący tydzień w polskiej polityce.
Zobacz wideo

Gośćmi drugiego odcinka podcastu "Śmielej! Stand-uperzy o polityce" byli Bartosz Zalewski i Jakub Ćwiek. Komicy w pełnej dygresji rozmowie próbowali sarkastycznie zmierzyć się z wydarzeniami ostatnich dni w polskiej polityce i trzeba przyznać, że ich skojarzenia i propozycje rozwiązań niektórych kwestii politycznych mogą zadziwiać. A może nawet szokować. 

Tu też Kempa zastąpi Hołownię

Dwudniowe konsultacje u prezydenta były - według Ćwieka - pretekstem do wzrostu poziomu testosteronu u Andrzeja Dudy, a stół, przy którym rozmawiano, z pewnością był solidnie przytwierdzony do podłogi, bo inaczej przecież politycy Konfederacji wywróciliby go zgodnie ze swoimi obietnicami wyborczymi. Tymczasem Zalewski pomylił długopis, którym Robert Biedroń chwalił się, że zabrał go ze spotkania w Pałacu Prezydenckim z pamiętnym wielkim długopisem Lecha Wałęsy.

Pytani o ustalenia personalne koalicji, Zalewski stwierdził, że wątpi, by Szymon Hołownia sprawdził się jako marszałek Sejmu. Uważa, że skończy się na tym, że zastąpi go Kempa (tak samo jak w "Mam talent"). Czyli Michał Kempa, nie mylić z Beatą. 

Giertych i jego mundurki

Żadnego problemu komicy nie widzą z obsadzeniem ministerstwa edukacji. Wszak jest tu już doświadczony w tej kwestii polityk. Roman Giertych dostał się do Sejmu i powinien wrócić na swoją dawną funkcję w ramach coraz większej nostalgii za latami dwutysięcznymi. - Wojska Obrony Terytorialnej mają ciągle problemy z mundurami, a tu jest człowiek, który mundurki potrafi załatwić od ręki - zauważył Ćwiek

Bartosz Zalewski powiedział, że obecne straszenie przez PiS Niemcami może być o tyle chybione, bo może nasz prawdziwy przyszły problem leży dalej. A wszystko to wywnioskował, ze sprzedaży Autostrady Wielkopolskiej przez Sebastiana Kulczyka Francuzom. Może więc sieć Żabka zmieni nazwę nie na Frosch, tylko na Grenouille. I straci udka.

Ćwiek z kolei uważa, że większość dziennikarzy, którzy za chwilę znikną z TVP, trafi na YouTube i to właśnie jest ukryty kontekst ostatnich afer z polskimi YouTuberami. Czystki i afery to po prostu robienie miejsca. - Od kiedy poprzedniemu rządowi pedofilia przeszkadzała? - pyta retorycznie komik. Było jeszcze m.in. o pozostawieniu ministra Ziobro, o chybionym pomyśle na lot klasą ekonomiczną Tuska, liściu Patryka Jakiego i fenomenie Bezpartyjnych Samorządowców, ugrupowania pochodzącym z miasta z darmowym zoo. POSŁUCHAJ >>>

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

A już za tydzień w kolejnym odcinku Kamil Śmiałkowski gościć w "Śmielej" będzie Monikę Nowogrodzką i Karora Kopca. Już 3 listopada - zapraszamy do słuchania w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl.

"Śmielej!" - jak słuchać?

Pierwszy (zeszłotygodniowy) odcinek jest dostępny za darmo na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na Spotify. Pozostałe odcinki zostaną udostępnione wyłącznie subskrybentom TOK FM Premium oraz Apple Podcasts. Premiery w każdy piątek po godz. 18:00.