Wrocław Jagodno. To tu głosowano do 3 w nocy. Jakie wyniki? Mocno inne od ogólnopolskich

Komisja wyborcza numer 148 na osiedlu Jagodno we Wrocławiu stała się słynna w całej Polsce, ponieważ to właśnie tutaj wyborcy stali do późnej nocy w kolejkach, by oddać głos w wyborach parlamentarnych. Znamy już wyniki głosowania w tym miejscu.
Zobacz wideo

O Jagodnie zrobiło się głośno w niedzielę, gdy dla oczekujących na oddanie głosu w komisji wyborczej numer 148 zabrakło kart do głosowania. Ludzie jednak nie rozeszli się i przez wiele godzin czekali na możliwość wzięcia udziału w wyborach. Okoliczni mieszkańcy donosili im gorącą herbatę, jedna z pizzerii dostarczyła kilkaset pizz. Ostatni głosujący wrzucili karty do urny ok. godziny 3 w nocy, po wielu godzinach oczekiwania. 

Głosy oddane w słynnej wrocławskiej komisji zostały już policzone - i okazuje się, że wynik znacząco różni się od niemal pełnych wyników ogólnopolskich. W komisji numer 148 zdecydowanie zwyciężyła Koalicja Obywatelska, która uzyskała 1186 głosów, co daje ponad 43 proc. poparcia.

Na drugim miejscu znalazła się Lewica, na którą swoje głosy oddały 553 osoby, co daje ponad 20 proc. poparcia. Trzecia jest Trzecia Droga z 523 głosami i poparciem przekraczającym 19 proc. Czwarte miejsce zajęła Konfederacja, na którą zagłosowało 239 osób (niecałe 9 proc. poparcia). I dopiero na piątym miejscu Prawo i Sprawiedliwość, które zgromadziło 162 głosy, co daje niespełna 6 proc. 

Frekwencja w tej komisji przekroczyła 66 proc. 

Najwięcej głosów zgromadziła kandydatka KO Alicja Chybicka - 367, drugi wynik zanotował Michał Jaros, również z KO - 216 głosów, zaś trzeci - Tomasz Zimoch, kandydat Trzeciej Drogi, którego wskazało 212 głosujących. 

TOK FM PREMIUM