Katastrofa F-16 w Radomiu. Prokuratura przekazała nowe informacje
Prokuratura nie podjęła decyzji o powołaniu zespołu śledczego w sprawie wypadku samolotu F-16 w Radomiu. Zajmą się tym dwaj wojskowi prokuratorzy referenci z Warszawy - przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jakie dowody zostały zabezpieczone w sprawie katastrofy F-16?
- Kto zajmuje się sprawą wypadku lotniczego w Radomiu.
- Co ujawniono o nagraniach z kamery pilota myśliwca.
Do tragicznego wypadku doszło w ubiegłym tygodniu podczas ćwiczeń przed Air Show w Radomiu. Samolot F-16, pilotowany przez majora Macieja "Slaba" Krakowiana, rozbił się. Pilot nie przeżył.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że postępowanie toczy się w kierunku nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym skutkującej śmiercią pilota.
Przesłuchano 48 świadków
Zaznaczył, że łącznie do tej pory przesłuchano 48 świadków. Przekazał też, że kamera, która należała do pilota, została poddana wstępnej opinii biegłego informatyka z Żandarmerii Wojskowej. - Jest sprawna i znajdują się na niej nagrania, które zostały zgrane. W późniejszym etapie tego postępowania będą bardzo szczegółowo oględzinowane i porównywane z innymi dowodami - powiedział.
Dodał, że zabezpieczono też nagrania z lotniska w Krzesinach i lotniska w Radomiu. - Są analizowane pod względem zawartości - zaznaczył.
Źródło: PAP