PiS ucina temat wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej. Jest kolejne zapewnienie Lipińskiego

- Konwencja antyprzemocowa nie zostanie przez Polskę wypowiedziana. Sprawa jest definitywnie zamknięta - takie zapewnienie od pełnomocnika rządu ds. równego traktowania usłyszeli RPO i jego zastępczyni.

Adam Lipiński, pełnomocnik ds. równego traktowania, spotkał się z Adamem Bodnarem i Sylwią Spurek,których zapewnił, że nie są prowadzone żadne prace nad wypowiedzeniem konwencji i że ta sprawa jest już zamknięta. 

To dobra wiadomość. Kilka miesięcy temu pojawiła się oficjalna informacja, że Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt dotyczący wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Taką informację RPO dostał wtedy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dr Adam Bodnar dowodził, że Konwencja jest niezbędna i ma zasadnicze znaczenie dla zapobiegania przemocy. - Konwencja w sposób kompleksowy określa kwestię pomocy dla ofiar, ścigania i karania sprawców, a także działania profilaktyczne i edukacyjne - pisał RPO na początku stycznia w wystąpieniu do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro. 

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił też już w grudniu, po pierwszych doniesieniach medialnych o planach wypowiedzenia Konwencji, do Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania. W odpowiedzi  już wtedy dostał zapewnienie, że rząd nie podjął i nie zamierza prowadzić prac zmierzających do wypowiedzenia Konwencji Rady Europy, czyli mówiąc wprost - że przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt wniosku o wypowiedzenie dokumentu pozostał bez rozpatrzenia i nie jest procedowany.

Konwencja Rady Europy obowiązuje w Polsce od 1 sierpnia 2015 r.  Jej główne założenie to przestrzeganie międzynarodowych standardów - chodzi choćby o wsparcie prawne i psychologiczne dla ofiar, tworzenie dla nich ośrodków wsparcia czy prowadzenie szerokozakrojonej akcji edukacyjnej.

Zdaniem części polityków m.in. PiS konwencja promuje m.in. ''ideologię gender''.

A teraz zobacz WIDEO: Strajk Kobiet i gorąca wymiana zdań. "Pani się kompromituje". "Michale, nie bądź demagogiem"

Strajk Kobiet i gorąca wymiana zdań. "Pani się kompromituje". "Michale, nie bądź demagogiem"

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (46)
PiS ucina temat wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej. Jest kolejne zapewnienie Lipińskiego
Zaloguj się
 • radix10

  Oceniono 30 razy 12

  Asekuranctwo, dwulicowość, bezideowość, to cechy charakteryzujące gremia kierownicze PIS-u.

 • charly42

  Oceniono 19 razy 5

  to ta szuja pisowska który układał się z Begerową z samoobrony. Takim nie można wierzyć.

 • puzonik48

  Oceniono 9 razy 3

  Pic na wodę :(co z tego ,że konwencja nie zostanie wypowiedziana ,jeżeli likwiduje się ośrodki mające służyć pomocą osobom doświadczającym przemocy domowej ,niebieska linia działa tylko dzięki darczyńcom ,bo rząd nie przyznał środków na jej funkcjonowanie :( Jak do tego działania ma się zapewnienie oszusta Lipińskiego ?

 • iksior66

  Oceniono 9 razy 3

  Sądzą po wzmożonej aktywności pis trolli Nowogrodzka przed Wielkanocą sypnęła "30 srebrnikami". Tacy tradycjonaliści.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 13 razy 3

  Rola żony według PiS:
  Rano ma delikatnie budzić męża ze śniadaniem, a z pracy wracać o 16.15. O 17. ma podać mężowi ciepły posiłek, a od 21. ma być do jego dyspozycji.

 • orstes

  Oceniono 11 razy 3

  Serio, ktoś zdziwiony, przecież gdyby wprowadzili zakaz aborcji, wypowiedzieli konwencję antyprzemocową, to w następnych wyborach nie mieliby żadnej karty przetargowej w walce o poparcie kleru. A tak mogą ich dalej mamić, że jak wygrają to to zrobią. Że nikt nie jest taki naiwny? Co 4 lata Kaczyński odwiedza Słupsk i Koszalin, mamiąc mieszkańców wizją województwa, co 4 lata Ci sami naiwniacy głosują na PiS bo im zrobi województwo i co 4 lata wszystkie lokalne gazety robią im kampanię rozpisując się na ten temat i co 4 lata, po wyborach okazuje się że to był humbug.
  Z kwestiami światopoglądowymi jest tak samo, tylko tutaj nie ciemny lud a kler mamiony wizjami zmian.

 • weredyk_pl

  Oceniono 29 razy 3

  A o sprawie handlarza kobietami z KOD cisza?

  " Muzyk z KOD, a dokładnie z KOD-Kapeli, odpowiedzialnej za oprawę medialną podczas wieców Komitetu, jest oskarżony o handel kobietami i czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowych, ustaliła "Rzeczpospolita".

  Chodzi o Konrada M., który wraz z 13 innymi osobami miał zarabiać na handlu kobietami, w tym ich sprzedaż do Włoch i Grecji. Muzyk z KOD miał być przy tym głównodowodzącym grupy. "Kolejne zarzuty dotyczą ograniczania wolności innego człowieka i czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez inną osobę", podaje też "Rzeczpospolita". "

  " Lider kapeli jest oskarżony o założenie lub kierowanie zorganizowaną grupą lub związkiem przestępczym. Kolejne zarzuty dotyczą ograniczania wolności innego człowieka i czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Dziennik podaje, że lider KOD-Kapeli spędził rok w areszcie tymczasowym w związku ze sprawą, ale jak zapewnia, nie przyznał się do winy, choć ponoć na niego naciskano.

  „Rzeczpospolita” informuje, że według prokuratury członkowie grupy wykorzystywali złą sytuację materialną kobiet, werbowali je do pracy, a później przekazywali do nocnych klubów we Włoszech i Grecji. Sprawa z wyłączeniem jawności od ponad sześciu lat toczy się w Sądzie Okręgowym w Krakowie. "

 • e-komentarz

  Oceniono 13 razy 3

  Lipiński - pisowski dygnitarz zwykle siedzący w cieniu, niewidoczny w mediach, raz tylko, kilka lat temu wypłynął na światło dzienne kiedy wobec Renaty z ku...kami miał korupcyjną propozycję i pecha że to nagrano:
  www.youtube.com/watch?v=tcARJuwjSDw

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 27 razy 3

  Kiedyś społeczeństwo może ruszyć na tych złodziei z PC i wtedy ta konwencja może chronić ich i nawet te sarkofagi na Wawelu. Przecież to złodzieje, którzy uwłaszczyli się podczas transformacji na majątku narodowym a teraz udają patriotów i cichaczem prawych biznesmenów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX