Abp Jędraszewski o zaleceniach WHO, "żeby uczyć czterolatki masturbacji". "Potrzebni są tutaj dorośli, więc potrzebne jest molestowanie"

Homolobby wzięło się z logiki rewolucji roku '68. Z tej samej logiki biorą się zalecenia WHO, by uczyć czteroletnie dzieci masturbacji. Dlatego potrzebna jest kontrrewolucja katolicka - takie stwierdzenia wygłaszał abp Marek Jędraszewski w czasie spotkania Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie.

Spotkanie odbywało się pod hasłem "Bitwa o Odpowiedzialność", a promował je plakat ze zdjęciem żołnierza trzymającego na rękach dziecko. "Bitwa o Odpowiedzialność to bitwa rozgrywana w każdym z nas. Nie bitwa na emocje, gdyż Odpowiedzialność jest postawą dojrzałości. Decyzją porzucenia własnego egoizmu, zaś zwrócenia się ku drugiej osobie, jej potrzebom i dobru" - czytamy w zapowiedzi spotkania. Specjalną naukę wygłosił z tej okazji abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jeden z najważniejszych hierarchów kościelnych w Polsce. 

Od odpowiedzialności do homolobby

W trwającym około godziny wystąpieniu abp Jędraszewski mówił o odpowiedzialności. - Odpowiedzialność to jest inne imię człowieka, inne imię człowieczeństwa. Obojętność to jest z kolei postawa Kaina, zaprzeczenie człowieczeństwa, rezygnacja z tego, do czego ja jako człowiek zostałem powołany - tłumaczył. Jako przykład czasu, kiedy od odpowiedzialności chciano odejść, wskazał czas rewolucji roku '68. - Rewolucji tych, którzy jak mówili o sobie, mieli szczęście mieć lat 20 w latach 60. Licealiści i studenci zbuntowali się przeciwko moralności zachodniej. Już wtedy w tej laickiej Francji pierwsze trzy przykazania nie miały większego znaczenia, ale te następne tak. Rewolucja '68 je zakwestionowała w sposób radykalny - argumentował. Przywoływał pojawiające się wówczas napisy na ścianach budynków, w których ich autorzy deklarowali, że "sami tworzą swoje zasady, są dla siebie mistrzami". 

Dalej duchowny komentował wpływ tamtych wydarzeń na dzisiejszą rzeczywistość. I jak podkreślał, jest on ogromny. - Pokolenie '68 opanowało uniwersytety, prasę, życie polityczne. I ono dzisiaj rządzi światem. I to, co się dzisiaj dzieje, ta cała rewolucja, to jest właśnie skutek '68. Całkowita wolność, wszystko skoncentrowane na własnym ja, inny się nie liczy, to było przesłanie '68 - wyliczał. 

Po czym przeszedł do ataku. - Rewolucja '68 mówi: nie ma żadnej odpowiedzialności za drugiego człowieka. Ja mam siebie realizować, i to przede wszystkim w wymiarze seksualnym, bez żadnych ograniczeń - stwierdził abp Jędraszewski. I skupił się właśnie na seksualności, podkreślając, że "współżycie między kobietą a mężczyzną zostało pozbawione czegoś najbardziej istotnego - elementu prokreacji". Przekonywał, że nie ma troski o dziecko, a jest raczej o to, "żeby dziecka nie było. A jeśli już się pojawi, to trzeba sobie z tym problemem poradzić w imię wolności".

"Rewolucja chce pozwolić dzieciom czteroletnim na naukę masturbacji przez dorosłych"

- I to jest logika '68. Ale jeżeli się liczy tylko przyjemność, to można sobie postawić pytanie, czy to zawsze musi być współżycie między kobietą a mężczyzną, czy nie może to być w innych konfiguracjach? I tak się zaczęło to homolobby, właśnie z tej logiki - tłumaczył abp Jędraszewski słuchającym go mężczyznom. I przekonywał, że "kolejnym etapem batalii o tzw. wolność człowieka i samorealizację jest, żeby pozwolić dzieciom z tego korzystać".

- Z tej logiki rodzą się te zalecenia WHO, żeby od 4 roku życia dziecka uczyć go masturbacji, bo ono się musi realizować. Czyli praktycznie potrzebni są tutaj dorośli, żeby uczyć, więc potrzebne jest molestowanie. I to jest dobre - mówił arcybiskup. Czytelne jest tu nawiązanie do przyjętej w Warszawie Deklaracji LGBT+, która odwołuje się m.in. do standardów WHO. Tyle że nie ma w nich mowy o "nauce masturbacji", a o tym, że dzieci w grupie wiekowej 0-4 powinny znać wszystkie części ciała i ich funkcje, praktykować higienę osobistą (mycie każdej części ciała), posiadać wiedzę na temat różnego sposobu stawania się członkiem rodziny (na przykład poprzez adopcje). W tej grupie wiekowej zalecana jest także m.in. rozmowa z dzieckiem na temat radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, czy nauczenie dziecka poprawnego słownictwa, takiego jak ciąża, poród, posiadanie dzieci. Jest też mowa o uzyskaniu świadomości tożsamości płciowej, umiejętności wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście "zabawy w lekarza". 

- Zapis we wskazówkach WHO odnosi się do faktu, że - ku zdziwieniu niektórych środowisk w Polsce – dziecko także jest istotą seksualną. Nawet jeśli dorośli nie potrafią się z tym pogodzić, to normalnym etapem rozwojowym jest to, że dzieci paroletnie mogą się masturbować. Rozmowa na ten temat w momencie, w którym jest to potrzebne pozwala zadbać o to, żeby dziecko poznawało siebie nie naruszając przy tym granic, zarówno cudzych, jak własnych - tłumaczyła w rozmowie z TOK FM  Antonina Lewandowska, członkini Grupy Ponton, edukatorka seksualna

Kontrrewolucja katolicka

Abp Jędraszewski stwierdził, że "dochodzimy do szczególnego zmagania o nasze społeczeństwo i o przyszłość tego, co się z Europą stanie". Zapewniał, że z jego rozmów z biskupami z innych krajów, głównie z Europy zachodniej, wynika, że Polska jest dla nich wyjątkiem i ostatnią opoką. - "Patrzymy na was, na Polskę, jako na ostatnią nadzieję, że nie ulegniecie, bo tamci już ulegli" - cytował słowa biskupów abp Jędraszewski. 

- Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka, bo jedynie Kościół katolicki potrafi powiedzieć, że wszelkie inne związki poza związkiem kobiety i mężczyzny są czymś złym, czymś niezgodnym z ludzką naturą, i że trzeba się opamiętać - apelował, chwaląc jednocześnie działania małopolskiej kurator oświaty, która skomentowała warszawską Kartę LGBT+ jako propagowanie pedofilii. - Kurator Małopolski właściwie zareagowała na to, co się ma dziać w Warszawie - stwierdził. 

Jak dodał, ostatnią nadzieją jest Kościół, który - jak przyznał, podobnie jak on sam - jest poddany hejtowi.
- Kościół jest pod wielkim ostrzałem w związku z pedofilią. Każdy grzech pod tym względem jest czymś przerażającym, ale jak to jest, że po pierwsze Kościół jest winny wszystkiemu, i że poza Kościołem, który jawi się coraz bardziej jako organizacja przestępcza, jest wszystko dobrze i że nie ma czegoś takiego, jak turystyka seksualna? - pytał duchowny. 

 

Abp Jędraszewski niedawno brał udział w prezentacji danych Episkopatu na temat przestępstw seksualnych popełnianych przez księży wobec nieletnich. Mówił wówczas, że przypadki takie "to problem uniwersalny, o charakterze przekrojowym, który występuje wszędzie". Deklarował wówczas również, że Kościół "musi wzywać do nawrócenia i pokuty, ale też okazywać miłosierdzie sprawcom, jeśli dążą do wewnętrznego nawrócenia, żałują". 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (282)
Abp Jędraszewski o zaleceniach WHO, "żeby uczyć czterolatki masturbacji". "Potrzebni są tutaj dorośli, więc potrzebne jest molestowanie"
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 90 razy 84

  chamski kłamca, ordynarny mainpulartor, siewca nienawiści, wyrachowany nierób na utrzymaniu wdów

 • endrju1521

  Oceniono 70 razy 64

  Stary, śmierdzący cap, wybiera się na wojnę "krzyżową" z nauką !

 • andrzejsec1

  Oceniono 63 razy 59

  Ale panie biskupie, mnie nikt nie uczył masturbacji.
  Sam na to wpadłem, przypadkowo. A pan?

 • wie wod

  Oceniono 49 razy 43

  Jeśli takie opinie paple otumaniony, nie wykształcony zwolennik "dobrej zmiany" i RM, to można wzruszyć ramionami. Jeśli jednak głosi je człowiek z założenia światły, tzw duszpasterz, to albo jest bezdennie głupi albo przestępczo wyrachowany.

 • J. A. D.

  Oceniono 36 razy 34

  Niestety, ale można podsumować to jednym słowem: KRETYN!

 • marudna.maruda

  Oceniono 36 razy 34

  A pan Jędraszewski w temacie pedofilii w kk nie ma nic do powiedzenia? Bo dla mnie molestowanie przez księży (przez wszystkich innych też, żeby nie było) to takie pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia z wychowania seksualnego. Tajne komplety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX