Od kiedy obowiązkowa praca zdalna dla urzędników państwowych? Min. Niedzielski wyjaśnił

Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązkowego przejścia na pracę zdalną w administracji publicznej - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował też do wszystkich pracodawców o wprowadzenie pracy zdalnej.
Zobacz wideo

W środę na konferencji prasowej min. Adam Niedzielski poinformował o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Stwierdził, że wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała.

Dlatego - jak mówił - sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków. - Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na pracę zdalną w administracji publicznej - przekazał szef Ministerstwa Zdrowia.

- W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy -  dodał Niedzielski.

Minister zdrowia zaapelował do wszystkich pracodawców w Polsce, do wszystkich osób odpowiedzialnych za organizację pracy o to, "by w miarę możliwości, na ile jest to w poszczególnych branżach możliwe, praca zdalna znowu stała się standardem".

Wskazał, że jeśli nie zmniejszy się mobilność, nie zmniejszy się liczby okazji do transmisji wirusa, "to niestety musimy liczyć się nadal z tak bardzo dynamicznym wzrostem liczby zakażeń". 

TOK FM PREMIUM