Kto zostanie nowym ministrem finansów? Wśród kandydatów nie tylko osoby związane z rządem

Ruszyły spekulacje, kto może zostać nowym ministrem finansów. Wszystko przez wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że w związku z chaosem po wprowadzeniu Polskiego Ładu, możliwe są dymisje w rządzie.
Zobacz wideo

Wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w środowym wywiadzie dla PAP otwarcie mówił o trudnościach przy wprowadzaniu Polskiego Ładu. Zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych. - Potrzebne są decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne - zadeklarował.

Z informacji do których dotarła Gazeta.pl, wynika, że zdymisjonowany ma zostać minister finansów Tadeusz Kościński. Jak ustalił portal, najpoważniejszymi kandydatami do objęcia jego stanowiska są: minister rozwoju i technologii Piotr Nowak (który miałby łączyć obie funkcje) oraz Leszek Skiba - wiceminister finansów w latach 2015 do 2020, prezes Banku Pekao S.A. Wiążąca decyzja ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. 

Z ustaleń portalu wynika, że dymisji może być więcej. Dotknąć mogą także wiceministra finansów Jana Sarnowskiego oraz szefa Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotra Araka. Rządowy think-tank miał być bowiem zaangażowany w proces tworzenia Polskiego Ładu.

Wcześniej Radio Zet informowało, że kandydatami na nowego ministra finansów są: wiceminister finansów oraz rozwoju i technologii Artur Soboń oraz wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM