Pierwsza reakcja na serial "Eksperyment". Rzecznik Praw Pacjenta wszczyna postępowanie

RPP wszczyna postępowanie w związku z eksperymentami medycznymi, które opisaliśmy w pierwszych odcinkach nowego serialu dokumentalnego "Eksperyment" - poinformował reporter TOK FM Michał Janczura.
Zobacz wideo

Prokuratorskim śledztwem zakończył się eksperyment medyczny w jednej z okulistycznych klinik w Warszawie. Prosty w teorii zabieg, który miał ratować oczy pacjentów - w przypadku części z nich doprowadził do poważnych powikłań. Pacjentom podawano do oczu komórki macierzyste jako lek na nieuleczalną chorobę genetyczną. Wszystko odbywało się zgodnie z prawem, placówka miała zgodę na prowadzenie tego typu działalności. Jednym z takich pacjentów jest pan Robert, którego historia została opisana przez Michała Janczurę w pierwszym odcinku serialu podcastowego "Eksperyment".

Kilka godzin po premierze materiału do sprawy postanowił odnieść się Rzecznik Praw Pacjenta. - RPP wszczyna postępowanie w związku z eksperymentami medycznymi, które opisaliśmy w pierwszych odcinkach nowego serialu dokumentalnego - poinformował autor "Eksperymentu". 

"Eksperyment". Nowy serial podcastowy tokfm.pl. Jak słuchać?

Premiera pierwszego odcinka już dziś, 4 października. Odsłuchać go możesz w aplikacji TOK FM, na kanale TOK FM Select na platformach podcastowych, a także tutaj:

Emisja pierwszego odcinka na antenie TOK FM dziś w audycji "Mikrofon TOK FM" tuż po godz. 20.

Dostępny jest również drugi odcinek serialu, którego odsłuchać mogą subskrybenci TOK FM Premium:

Publikujemy również niemontowany zapis całej rozmowy z doktorem Piotrem Fryczkowskim z kliniki Retina w Warszawie. Posłuchać jej może każdy:

Kolejne odcinki będą się pojawiały zawsze we wtorki na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. By nie przegapić żadnego, polecamy przy podcaście "Eksperyment" wybrać opcję "obserwuj".

Z związku premierą serialu "Eksperyment" przygotowaliśmy wyjątkową ofertę, w ramach której pierwsze trzy miesiące korzystania z TOK FM Premium to koszt jedynie 5 zł. Więcej szczegółów znaleźć można na tokfm.pl/eksperyment.

Serial przygotowuje dziennikarz TOK FM Michał Janczura, autor m.in. "Pieczy" czy "Folwarku", któremu w zbieraniu informacji pomagają: Adrian Wojtasik i Michał Tomasik. O oprawę graficzną zadbał Bartosz Dąbrowski, a głosu lektorskiego w 1 odcinku użyczył Adam Ozga. Producentką jest Magda Birecka.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM