Ukraińcy zniszczyli "rdzeń rosyjskiej armii" pod Bachmutem i Awdijwką. Zostali tylko zmobilizowani rezerwiści

"Na odcinkach frontu pod Bachmutem i Awdijwką w Donbasie zniszczyliśmy rdzeń rosyjskiej armii, składający się z zawodowych żołnierzy; przeciwnikowi pozostało tam walczyć siłami niedawno zmobilizowanych rezerwistów" - poinformował w środę rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewaty.
Zobacz wideo

"Plan Ukraińców na tych kierunkach polegał na maksymalnym wyczerpaniu wroga i zadaniu mu ciężkich strat. Te zamierzenia się powiodły, dlatego rosyjskie siły są teraz zmuszone do uzupełniania swoich oddziałów rezerwistami. W ciągu minionej doby do miejscowości Jałta w pobliżu Mariupola przybyło około trzech tysięcy wojskowych z mobilizacji" - oznajmił rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewaty, cytowany przez agencję UNIAN.

Jak zapewnił, ukraińska armia "kontroluje ten proces" po stronie najeźdźców i znacząco przewyższa siły agresora pod względem nowoczesnych środków walki. "Praktyka ostatnich miesięcy dowodzi, że mamy nad (Rosjanami) niebywałą przewagę, jeśli chodzi o (potencjał) niszczenia (formacji przeciwnika). Działamy w dużo nowocześniejszy sposób, wykorzystujemy zdobycze technologii" - oznajmił rzecznik.

O problemach rosyjskich wojsk w Donbasie informował wcześniej w środę szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Jak powiadomił, wróg ma duże trudności z uzupełnianiem strat bojowych, dlatego tylko na odcinku frontu pomiędzy Biłohoriwką i Bachmutem posłał do natarcia około 2 tys. więźniów, zwerbowanych na wojnę w zakładach karnych. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM