Dziewięcka: Nominuję ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do akcji #hot16challenge. Bo to na służbę zdrowia

Andrzej Duda rapuje dziś "mocne ręce ratowników - wszyscy razem chwała im!" i zbiera pieniądze na służbę zdrowia, a tuż przed epidemią podpisał miliardy na TVP. Następny do wyzwania powinien stanąć minister zdrowia - niech też pozbiera na placówki, za które odpowiada.
Zobacz wideo

6 marca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przeznaczającą 2 miliardy złotych na TVP. A właściwie 10 miliardów - bo ustawa, którą podpisał, zakłada przekazywanie mediom publicznym 2 miliardów rocznie, aż do 2024 roku.

Opozycja apelowała o to, żeby dofinansować onkologię zamiast mediów publicznych. Odpowiedzią na to były "dziwne" ruchy środkowego palca posłanki Joanny Lichockiej w trakcie debaty, a Sejm - głosami Prawa i Sprawiedliwości - nie wyraził zgody, żeby te pieniądze tak przekierować. Borys Budka przekonywał też, że może w takim razie pieniądze powinny się znaleźć - na leczenie koronawirusa. Również bez skutku.

6 marca! Tydzień później premier Mateusz Morawiecki przywrócił granice państwa, zatrzymał loty, wstrzymał działanie galerii handlowych. Tysiące osób w kraju straciły możliwość zarabiania.

6 marca nie można było nie wiedzieć o tym, że szpitale będą potrzebowały pieniędzy na walkę z koronawirusem! Że będą potrzebne maski, odzież ochronna, respiratory, że będzie brakować personelu w niektórych szpitalach zakaźnych i DPS-ach.

6 marca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przyznająca pieniądze TVP. Nie milkły komentarze, że telewizja publiczna ma wspierać jego kampanię.

11 maja prezydent Andrzej Duda dołączył do #hot16challenge. Zabawę #hot16challenge wymyślił sześć lat temu raper Solar, zainspirowany Ice Bucket Challenge - wyzwaniem polegające na oblaniu się kubłem lodowatej wody i wpłaceniu pieniędzy na pomoc chorym na stwardnienie zanikowe boczne. W tym roku też Solar ją rozpoczął, ale zabawa nie do końca jest zabawą - ma szczytny cel - wyzwana osoba ma zarapować 16 wersów, nominować kolejne osoby i przekazać pieniądze na zbiórkę na walkę z koronawirusem, zorganizowaną przez fundację Siepomaga.pl. W akcji wzięli udział już Łona, Fisz, Tede, Syny, O.S.T.R, Mata. Do wyzwania wciągnięci zostali stopniowo ludzie spoza hip-hopu, artyści: Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Margaret, Józef Jakub Orliński, ale nie tylko oni - ostatnio profesor prawa Marcin Matczak i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. 

11 maja prezydent Andrzej Duda dołączył i rapuje: "mocne ręce ratowników - wszyscy razem chwała im!".

Fajnie? Ale co można zrobić z chwałą? Podać pacjentowi? Założyć na siebie zamiast odzieży ochronnej? Wysłać do DPS-u?

Dlaczego prezydent wspiera służbę zdrowia, rapując, a nie wybierając do podpisu ustawy, której jej służą?

Prezydent nominował premiera Mateusza Morawieckiego, żeby było jeszcze fajniej. Ja proponuję, żeby kolejnym "zbierającym" na służbę zdrowia był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Będzie jeszcze zabawniej i fajniej. Ciekawe, co by zarapował?

 

TOK FM PREMIUM