Adam Niedzielski straci stanowisko ministra? Nowym szefem MZ ma zostać gen. Gierlak

Zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego zapowiada "Super Express". Z informacji gazety wynika, że stanowisko ma stracić m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego następcą ma być gen. Grzegorz Gierlak, którego nazwisko już kilka razy pojawiło się na liście kandydatów na stanowisko ministra zdrowia.

"SE" informuje, że niebawem rząd czeka rekonstrukcja. "Ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę (40 l.) ma zastąpić obecna wiceszefowa tego resortu Olga Semeniuk (34 l.). Ze stanowiskiem jesienią może się też pożegnać minister zdrowia Adam Niedzielski (49 l.). Na jego miejsce jest szykowany generał broni Grzegorz Gielerak (55 l.)" - czytamy.

Z ustaleń gazety wynika, że Waldemara Budę ma zastąpić obecna wiceminister Olga Semeniuk z Solidarnej Polski.

Gen. Grzegorz Gielerak zastąpi min. Niedzielskiego?

Grzegorz Gielerak jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego. To tam leczony był przez dłuższy czas Jarosław Kaczyński. Kiedy prezes PiS wrócił do domu, to gen. Gierlak osobiście przywiózł mu kule ortopedyczne.

Nieoficjalnie już kilkukrotnie sugerowano, że to właśnie szef Wojskowego Instytutu Medycznego ma zostać ministrem zdrowia. Pisała o tym m.in. "Gazeta Wyborcza", jesienią 2020 roku.

Adam Niedzielski kieruje resortem zdrowia od 20 sierpnia 2020 roku, stanowisko objął po rezygnacji Łukasza Szumowskiego.

DOSTĘP PREMIUM