Rzecznik PiS o wpisie Tomasza Lisa: Hejt, agresja i pogarda

Za hejt, agresję i pogardę rzecznik PiS Rafał Bochenek uznał twitterowy wpis publicysty Tomasza Lisa, dotyczący prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" - napisał Lis. We wtorek przed południem publicysta usunął ten wpis z Twittera. Następnie za niego przeprosił.
Zobacz wideo

Tomasz Lis opublikował w nocy z poniedziałku na wtorek na Twitterze wpis dotyczący prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" - napisał Lis. We wtorek przed południem publicysta usunął ten wpis z Twittera.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek oświadczył na wtorkowej konferencji prasowej, że wpis Tomasza Lisa, który jest osobą "jednoznacznie identyfikowaną" z Platformą Obywatelską należy odczytywać jako "hejt, agresję i pogardę". W tym kontekście Bochenek stwierdził też, że organizowany przez PO 4 czerwca marsz najprawdopodobniej będzie "festiwalem hejtu, agresji i nienawiści".

Działacz Suwerennej Polski Dariusz Matecki poinformował, że Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, którym kieruje złoży zawiadomienie do prokuratury dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni przez Tomasza Lisa w związku z jego wpisem na Twitterze.

"Powinienem był przewidzieć, że ludzie złej woli przyjmą interpretację absurdalną"

Publicysta przeprosił już za swój wpis. "Bardzo przepraszam za mój wpis o 'komorze'. To oczywiste, ze myślałem o celi, ale powinienem był przewidzieć, że ludzie złej woli przyjmą interpretację absurdalną. Liczę na to, że panowie Duda i Kaczyński zapłacą za swe zbrodnie przeciw demokracji, ale po ludzku życzę im zdrowia i długiego życia" - napisał Tomasz Lis.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM