Wołodymyr Zełenski z tytułem "Człowieka roku" Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski otrzymał tytuł "Człowieka roku" XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Nazwisko laureata ogłoszono w środę wieczorem.

Podczas wieczornej gali Forum Ekonomicznego w Karpaczu wręczono nagrodę "Człowieka roku" prezydentowi Ukrainy. W jego imieniu wyróżnienie odebrał ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Laudację na rzecz laureata wygłosił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Wzbudził pan podziw i stał się najbardziej znanym politykiem świata; zasługuje pan na nagrodę nieporównanie większą - mówił Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu wygłaszając laudacje wskazał, że kiedy partia Zełenskiego wygrała wybory "patrzyliśmy z niedowierzaniem, był pan nadzieją Ukrainy".

- Mijały miesiące, nic nadzwyczajnego nie działo się w naszych relacjach, ale staraliśmy się, żeby były lepsze niż w poprzednim okresie. I nagle stało się coś, w co nie wierzyliśmy, zaczęła się wojna - mówił Terlecki. Zwracał uwagę, że Zełenski zostaje w Kijowie czym wzbudził podziw. Podkreślił, że z tygodnia na tydzień stał się on najbardziej znanym politykiem świata.

- Ukraina broniła się, a pan codziennie nam o tym mówił. Ukraina się broniła tak jak nikt z nas sobie nie wyobrażał, że to jest możliwe, a pan nam to codziennie potwierdzał w swoich relacja z oblężonego naprzód Kijowa, a potem kierującego bohaterską obroną Ukrainy miasta - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Terlecki zwrócił uwagę, że nagroda, którą otrzymuje Zełenski jest oczywista, gdyż Forum Ekonomiczne przyznaje co roku wybitnym politykom swoje nagrody. - Ale pan zasługuje na nagrodę nieporównanie większą i mamy wszyscy nadzieję, że ta nagroda z Forum Ekonomicznego będzie początkiem ogromnego uznania dla pana prezydenta w następnych miesiącach i latach - powiedział Terlecki.

TOK FM PREMIUM