"Krowa, która dużo ryczy". Morawiecki dosadnie o Ziobrze. "Nie ma co kwękać"

Słuchając słów ministra sprawiedliwości mam czasem wrażenie, że Polska traci suwerenność pięć razy do roku. Przypomina mi się przysłowie: "Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje" - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Gdyni.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki podczas konferencji w porcie w Gdyni został zapytany o wypowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" stwierdził, że "Mateusz Morawiecki pomylił się we wszystkich najważniejszych decyzjach unijnych" a "w efekcie zgody premiera na unijny mechanizm warunkowości i KPO Polska będzie stopniowo tracić suwerenność". Wywiad pokazał ostry spór, który toczy się w koalicji rządowej.

- Część swojego dzieciństwa spędziłem na wsi, i tam rolnicy nauczyli mnie takiego starego polskiego przysłowia: "Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje". Za każdym razem, kiedy słucham, czy czytam słowa ministra sprawiedliwości tego typu jak te, to przypomina mi się trafność tego przysłowia. Polityka to jest gra zespołowa, i jak to w zespole - są tacy, którzy ciągle narzekają, marudzą, że im ktoś nie podaje piłki, i są tacy, którzy walczą o to, żeby jak najwięcej osiągnąć w trudnych okolicznościach, okolicznościach kryzysowych - powiedział premier Morawiecki.

Jak stwierdził, "Nie ma co marudzić, kwękać - trzeba zabrać się do roboty". - Minister sprawiedliwości ma bardzo dużo do zrobienia. Są tacy, którzy bardzo dużo gadają, opowiadają, niestety niewiele im wychodzi, ale na szczęście są też tacy w naszej ekipie, którzy zajmują się gospodarką, finansami. Tutaj pokazujemy ogromne sukcesy - dodał.

- Słuchając słów ministra sprawiedliwości mam czasami wrażenie, że Polska traci suwerenność pięć razy do roku. Tymczasem prawda taka jest taka, że nasza suwerenność dzięki silnej gospodarce, silnym finansom publicznym, sile naszych sojuszy i coraz silniejszej armii staje się coraz mocniejsza w Europie - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM