Moskwa: Zamach na życie Darii Duginy. To oni biorą na siebie winę za śmierć córki propagandysty Kremla

W nocy z sobotę na niedzielę w wniku zamachu bombowego zginęła Daria Dugina, córka naczelnego ideologa Kremla. Do podłożenia ładunku wybuchowego pod jej samochód przyznała się właśnie RNAR organizacja, która zapowiada walkę z "putinizmem".

Moskwa: zamach na córkę Aleksandra Dugina. Ta organizacja przyznaje się do zabicia Darii Duginy

Do wybuchu, w którym zginęła Daria Dugina doszło w nocy z soboty na niedzielę na podmoskiewskiej autostradzie. Samochodem, którym poruszała się kobieta, miał jechać również sam Aleksandr Dugin, jednak w ostatniej chwili zmienił środek transportu. Od przeprowadzenia zamachu stanowczo odcięły się ukraińskie władze.

O tym, kto rzekomo stoi za śmiercią córki propagandysty Kremla i przyjaciela Putina, poinformował w rozmowie z ukraińskim kanałem "Lutowy poranek" były deputowany do rosyjskiej Dumy, Ilja Ponomariow. Jak twierdzi, do zabicia Darii Duginy przyznaje się Rosyjska Narodowa Armia Republikańska (RNAR). Organizacja ta zdaniem Ponomariowa jest także odpowiedzialna za inne ataki terrorystyczne, do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie Rosji.

Zamach w Rosji i manifest partyzantów: Putin zostanie przez nas obalony i zniszczony!

Jednocześnie w sieci pojawił się manifest Rosyjskiej Narodowej Armii Republikańskiej:

"My, rosyjscy działacze, wojskowi i politycy, teraz partyzanci i bojownicy Narodowej Armii Republikańskiej, wyjmujemy spod prawa podżegaczy wojennych, rabusiów i ciemiężycieli narodów Rosji!

Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym, który złamał Konstytucję, rozpętał bratobójczą wojnę między narodami słowiańskimi i skazał rosyjskich żołnierzy na pewną i bezsensowną śmierć

Ubóstwo i trumny dla jednych, pałace dla innych – istota jego polityki. Wierzymy, że osoby pozbawione praw mają prawo do buntu przeciwko tyranom. Putin zostanie przez nas obalony i zniszczony!"

Nie ma jednak pewności co do tego, czy Narodowa Rosyjska Armia Republikańska w ogóle istnieje, czy też jest częścią rosyjskiej dezinformacji.

Wśród innych teorii mówiących o tym, kto stoi za zamachem na Duginę pojawiają się głosy o wewnętrznych walkach w (FSB), a także starciach między różnymi frakcjami na Kremlu. 

Daria Dugina - kim była kobieta, która zginęła w zamachu w Rosji? 

Daria Dugina była córką Aleksandra Dugina uznawanego za głównego propagandystę Kremla, zwanego przez media "mózgiem Putina". Kobieta podzielała poglądy swego ojca i brała czynny udział w rosyjskiej propagandzie. Podobnie jak jej ociec była zwolenniczką wojny w Ukrainie. Mówiła, że w Ukrainie chodzi o wojnę idei, a nie narodów, jej zdaniem Ukraińcy to nie ludzie. Zachód nazywała kolonialistami, rasistami i nazistami. 

Aleksandr Dugin jest twórcą idei „Euroazji" według której rosja jest cywilizacją odrębną od europejskiej i powinna w drodze podboju skupić wokół siebie państwa na pograniczu Europy i Azji, by przeciwstawić się światowi i ideologii Zachodu.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM