Hostomel pod Kijowem atakowany przez Rosjan. Ukraińskie media pokazują nagrania walk

Rosjanie z helikopterów ostrzeliwują miejscowość Hostomel pod Kijowem. Celem jest m.in. lotnisko, ale wiadomo już, że ucierpieli również cywile. Świadkowie mówią, że wystrzeliwane przez siły rosyjskie rakiety wywołały pożary. Ukraińskie wojsko ogłosiło, że zestrzelono dwa rosyjskie helikoptery.
Zobacz wideo

Sytuację w mieście Hostomel opisują ukraińskie media, w tym "Ukraińska Prawda". Relacje mówią, że siły rosyjskie próbują przejąć kontrolę nad międzynarodowym lotniskiem Antonow. Część tamtejszego personelu ewakuowano do schronów. 

Świadkowie relacjonują, że na niebie widziano ponad 20 rosyjskich helikopterów. Ukraińskie władze wskazują, że zestrzelono dwie rosyjskie maszyny. Filmy wideo i zdjęcia publikowane przez ukraińskie media pokazują również dym nad miastem. 

 

Rosja zaatakowała Ukrainę w czwartek nad ranem. Decyzję o rozpoczęciu "operacji wojskowej" wydał Władimir Putin. Ostrzelanych zostało wiele miast, wybuchy słychać było m.in. w Kijowie, granice Ukrainy przekroczyły również rosyjskie siły lądowe. Na wschodzie kraju toczą się ciężkie walki, wiadomo, że są ofiary śmiertelne. Świat zapowiada ostrą odpowiedź i bezprecedensowe sankcje. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM